Manor House SPA „Hotelem przyjaznym dla osób z alergiami”

Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA z 5-gwiazdkowym Pałacem Odrowążów kolejny raz przeszedł audyt Europejskiego Centrum Badań Alergii i utrzymał znak jakości ECARF „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”. Mazowiecki hotel SPA jest obecnie jednym z dwóch hoteli w Polsce – obok Radisson Blu Gdańsk – które spełniają kryteria i niezbędne procedury tej certyfikacji.

Audyt ECARF Manor House SPA w Chlewiskach

Byliśmy jednym z pierwszych hoteli w Polsce, który począwszy od 23 kwietnia 2015 r. wprowadził specjalne udogodnienia z myślą o komforcie tej grupy. W budynku Term Zamkowych zostały wyodrębnione specjalne pokoje, które urządziliśmy wg restrykcyjnych zaleceń weryfikacji ECARF jako przyjazne dla osób z alergiami: ściany zostały pokryte ekologiczną masą, a podłogi wykonane z egzotycznego drewna, pokoje wyposażono w oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne, poduszki z łuską gryczaną, bawełnianą pościel, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki oraz wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne. Zrezygnowaliśmy w nich też z wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych. wyjaśnia Dorota Tokarska, dyrektor marketingu Manor House SPA. – Komisja audytorów dużo czasu spędziła w restauracji sprawdzając menu, oznaczenia alergenów w specjalnej karcie oraz dostępne zamienniki produktów dla alergików, np.: makarony pszenne bez jaj, kasze, ryż, ziemniaki (nie obierane wcześniej), pieczywo bezglutenowe, pasteryzowane mleko z niską zawartością laktozy i mleko sojowe z długim terminem do spożycia, buliony bez selera, zarówno świeże, w kostce, jak i w proszku, mussli i chleb bez orzechów, orzeszków ziemnych oraz migdałów dostępne na śniadanie. Po wcześniejszym zamówieniu mamy możliwość przygotowania posiłków do indywidualnych potrzeb gościa z alergią, a w kuchni są stosowane specjalne procedury zapewniające komfort alergikom.

Ponadto w całym kompleksie Manor House SPA jest dostępna czysta, bezchlorowa, bezzapachowa, plazmatyczna woda ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego. Ta woda jest używana w hotelowych łazienkach, na terenie Łaźni Rzymskich i bezchlorowego basenu oraz w Gabinetach Bioodnowy, gdzie wykonywane są energetyczne terapie i zabiegi pielęgnacyjne, m.in. antyalergiczne i wegańskie. Ożywiona woda Grandera jest serwowana również w restauracji: jako woda do picia, na jej bazie przygotowywane są ciepłe napoje i wszystkie potrawy, co podnosi ich walory smakowe.

Międzynarodowy Znak Jakości ECARF od 2006 r. jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla osób z alergiami. Certyfikaty otrzymują producenci towarów konsumpcyjnych, takich jak: kosmetyki, produkty do prania i czyszczenia odzieży, sprzęt AGD, a także usługodawcy, m.in. z branży hotelarskiej i restauracyjnej. Wyróżnione Znakiem Jakości ECARF produkty i usługi mogą być stosowane przez ludzi cierpiących na alergie i nietolerancje, dla których stanowią szczególną wartość dodaną i ułatwiają codzienne życie. Niezależna jednostka monitorująca i certyfikująca ECARF - Europejskie Centrum Badania Alergii - sprawdza i kontroluje produkty oraz usługi zgodnie z kryteriami opracowanymi na podstawie założeń medycznych Fundacji ECARF, która również ocenia wyniki kontroli. Kryteria przyznawania Znaku Jakości zostały określone w ścisłej współpracy z ekspertami z różnych dziedzin nauki. W Polsce certyfikacją zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne działające przy Kliniec UM w Łodzi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *