Marvipol kupił działkę w Warszawie, na której planowany był Holiday Inn   TRANSAKCJE

Unique Apartments Grunwaldzka, spółka zależna Marvipolu, kupiła za 20 mln euro od Capital Park działkę przy Al. Jerozolimskich w okolicy Dworca Zachodniego, na której planowany był kompleks hotelowo-mieszkaniowy z 217-pokojowym Holiday Inn. W 2019 r. uzyskano już pozwolenie na budowę. Marvipol planuje wybudować łącznie ok. 500 lokali mieszkalnych i usługowych.

Jeszcze w 2017 r. podpisana została umowa między siecią IHG a VHM Hotel Management na zarządzanie hotelem Holiday Inn w kompleksie Eurocentrum Hotel i Rezydencje, w którym planowane też było 390 apartamentów na wynajem. VHM miał też być dzierżawcą części hotelowej od Capital Park. Wiosną 2019 r. Capital Park uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, a w sierpniu tego samego roku poinformował o podpisaniu warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży tej nieruchomości za 85,5 mln zł netto i przeklasyfikował ją do kategorii aktywów trwale przeznaczonych do sprzedaży ze względu na zamiar przeprowadzenia transakcji w terminie do 12 miesięcy. Ostatecznie doszło do niej po 24 miesiącach.

Unique Apartments Grunwaldzka to spółka powołana przez Marvipol w związku z planami budowy w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej dwumarkowego kompleksu Staybridge Suites – Holiday Inn Express z 346 pokojami sprzedawanymi w systemie condo. Umowę z siecią IHG podpisano jesienią 2018 r., hotel otwarty miał zostać do maja tego roku, ale jego budowa ostatecznie nie ruszyła, a Marvipol rozważa sprzedaż tej działki.

Z kolei inna spółka – Unique Apartments Warszawa powołana została w celu skomercjalizowania, części inwestycji Unique Tower, powstającej na warszawskiej Woli. Na 318 lokali w niższych kondygnacjach do 16 piętra głównej wieży kompleksu, spółka wraz ze sprzedażą zawiera umowy dzierżawy. Unique Apartments Warszawa będzie organizować dalszy podnajem mieszkań w systemie krótko, średnio i długoterminowym. Na podstawie zawartej w maju 2019 r. umowy franczyzy z Louvre Hotels Group, Marvipol ma prawo korzystać z marki Royal Tulip Warsaw Apartments.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *