Limit 75 proc. obłożenia przedłużony do 30 września   KORONAWIRUS

W życie weszła w nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów przedłużająca dotychczasowe ograniczenia, w tym limit 75 proc. obłożenia pokoi w hotelach (nie wliczając zaszczepionych) do 30 września 2021 r.

W ramach niewielkich zmian, do katalogu osób zwolnionych z kwarantanny po przyjeździe zostali dodani uczestnicy międzynarodowych konferencji organizowanych przez instytucję państwową lub samorządową. Są one zobowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej pismem wystawionym przez organizatora wydarzenia fakt odbywania się międzynarodowej konferencji, termin oraz swój charakter udziału”.
Nadal targi, kongresy i konferencje mogą być organizowane z zachowaniem limitu - 1 osoba na 10 m kw., ale nie obejmuje on osób zaszczepionych. Restauracje działają w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 75 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *