Szwecja kolejnym europejskim państwem, które znosi pandemiczne obostrzenia   KORONAWIRUS

Po Danii i Holandii, także rząd Szwecji uznał, że już wkrótce zniesie koronawirusowe restrykcje. Uznano, że pomimo rosnącej liczby nowych zakażeń ryzyko nadmiernego obciążenie służby zdrowia jest coraz mniejsze, bo udało się osiągnąć wysoki stopień immunizacji społeczeństwa.

Z końcem września przestaną obowiązywać limity zgromadzeń, ograniczenia w lokalach gastronomicznych, barach, czy konieczność zachowania odległości pomiędzy stolikami w lokalach gastronomicznych.

Agencja Zdrowia Publicznego zaleciła także pracodawcom wprowadzenie „stopniowego” powrotu do fizycznych miejsc pracy.

-Nasze społeczeństwo znajduje się w nowym, lepszym miejscu – powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Leny Hallengren, wskazując na wysoki poziom szczepień przeciwko wirusowi w Szwecji i niski wskaźnik przyjęć do szpitala. -Robimy krok w kierunku normalnego życia codziennego, społeczeństwa wolnego od ograniczeń - dodał.

W Szwecji obecnie zaszczepionych co najmniej jedną dawką jest 68 proc. ludności, zaś obie dawki szczepień otrzymało 58 proc. obywateli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *