Obostrzenia w hotelach przedłużone do końca października   KORONAWIRUS

Rząd opublikował we wtorek wieczorem rozporządzenie przedłużające wszystkie dotychczasowe ograniczenia, nakazy i zakazy związane z sytuacją epidemii do 31 października. Tak więc hotele nadal mogą przyjmować gości tylko do 75 proc. posiadanych pokoi, nie wliczając zaszeczepionych.

fot. Adobe Stock

Przypomnijmy, że obecne regulacje ograniczają limit gości w hotelach – maks. 75 proc. obłożenia hotelu. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz zorganizowanych grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 r.ż. Lokale gastronomiczne w restauracjach działają w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 75 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Targi, kongresy i konferencje mogą być organizowane z zachowaniem limitu - 1 osoba na 10 m2, a limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *