Jesienią przyszłego roku pierwszy duży kongres w ICE Kraków po trzech latach

Kraków pokonał Ateny i Bangkok, zostając gospodarzem 61. Kongresu Stowarzyszenia ICCA (International Congress and Convention Association) w 2022 roku. Odbędzie się on 13 – 16 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Będzie to pierwszy duży kongres w Krakowie od jesieni 2019 r.

Kongres ICCA jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży przemysłu spotkań na świecie, skupiając co roku ok. tysiąca najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie organizowania międzynarodowych konferencji i kongresów: destynacji, obiektów, firm PCO i stowarzyszeń. – W Polsce będzie gościł po raz pierwszy, co z jednej strony jest dowodem na aktualną, dojrzałą już pozycję naszej branży, z drugiej zaś stwarza ogromne możliwości do dalszego jej rozwoju – podkreśla Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sukces ten jest zasługą współpracy lokalnej branży z Kraków Convention Bureau na czele, a także całego zespołu Centrum Kongresowego ICE Kraków, Symposium Cracoviense, CMA Concept Music Art, Alvernia Studios, Starej Zajezdni by DeSilva oraz hoteli Sheraton Grand Krakow, Radisson Blu Hotel Krakow i Park Inn by Radisson Krakow. W proces pozyskania kongresu zaangażowali się partnerzy z całej Polski, którzy wspierali ofertę miasta. Deklaracje poparcia dla pozyskania wydarzenia potwierdziły: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Organizacja Turystyczna z Poland Convention Bureau, Stowarzyszenia SKKP i MPI Poland Chapter, lokalne Biura Kongresów z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Łodzi oraz członkowie ICCA z Polski, w tym firmy: Mazurkas Travel, Targi w Krakowie, Grupa MTP. – Wierzę, że wydarzenie to przyczyni się do odbudowy i dalszego rozwoju polskiego przemysłu spotkań po pandemii COVID-19 i będzie spiritus movens dla naszych przyszłych działań promocyjnych w kraju i za granicą – mówi  Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji.

Jak podkreśla Kraków Convention Bureau, pozyskanie kongresu ICCA do Krakowa jest rezultatem konsekwentnej polityki miasta w zakresie rozwijania turystyki biznesowej. To kolejny kamień milowy w wypełnianiu strategicznej wizji, którą zapoczątkowało powołanie Kraków Convention Bureau, a następnie otwarcie w 2014 roku trzech dużych obiektów: Centrum Kongresowego ICE Kraków, Tauron Areny Kraków i Expo Kraków. – Kolejnym etapem było stworzenie w 2020 roku strategicznego dokumentu „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028”. Mierzy się on z potrzebą wypracowania nowoczesnego modelu zrównoważonej gospodarki turystycznej poprzez m.in. budowanie jakości miasta i jego reputacji za pomocą kongresów i konferencji – mówi Elżbieta Kantor, dyrektorka Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. – Organizując Kongres ICCA, Kraków demonstruje więc swoją ambicję, aby przemysł spotkań stał się jednym z filarów rozwoju turystyki zrównoważonej i był kluczowym narzędziem odbudowy miasta po pandemii. Ale też Kraków daje ICCA całą swoją niezwykłość i prestiż, całą kreatywną energię zespołu, gościnność mieszkańców i zaangażowanie władz miasta.

Kongres ICCA w Krakowie jest jednym z kluczowych zadań Kraków Convention Bureau, by ugruntować pozycję miasta jako lidera organizacji wydarzeń biznesowych w tej części Europy. – Zapraszamy do stolicy Małopolski światowej klasy ekspertów i profesjonalistów, którzy decydują o kierunkach rozwoju branży spotkań w skali globalnej  – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF – operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków. – Zamierzamy dobrze wykorzystać daną nam szansę, bo organizacja kongresów i konferencji jest jednym z filarów uchwalonej niedawno Polityki Zrównoważonej Turystyki Miasta Krakowa na lata 2021 – 2028. W tę stronę zmierzamy i wiemy, że jest to słuszna decyzja, gdyż turystyka biznesowa już teraz ma istotny wpływ na gospodarkę Krakowa. Ściąganie kolejnych dużych i ważnych wydarzeń jest naszym priorytetem na najbliższe lata – dodaje.

The International Congress and Convention Association (ICCA), zostało założone w 1963 roku przez biura podróży w celu lepszej współpracy w obliczu szybkiego rozwoju rynku międzynarodowych konferencji. Jest to jedyne stowarzyszenie, do którego należą najwięksi specjaliści w zakresie obsługi, transportu i organizowania imprez międzynarodowych. Sieć ICCA to ponad 1195 podmiotów: usługodawców, firm i organizacji z 92 krajów świata. Coroczne kongresy ICCA rotują między krajami członkowskimi, w tym roku wydarzenie gości w Kartagena w Kolumbii, wcześniejsze edycje odbyły się w Kaohsiung, Houston, Dubaju, Pradze czy Kuching.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *