Władysław Grochowski chce przyjąć rodziny uchodźców

Władysław Grochowski, prezes i twórca Grupy Arche zadeklarował, że jest gotów wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej przyjąć minimum 100 rodzin uchodźców, zapewniając im mieszkania i pracę. W liście otwartym do władz Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie sprzeciwstawia się też budowie muru na granicy polsko-białoruskiej.

Jak pisze Grochowski, "jako człowiek wolny, totalnie niezależny i niezwiązany z żadną partią polityczną obecną w Parlamencie RP nie mogę być obojętny i milczeć na temat ostatnich wydarzeń związanych z działaniami wobec imigrantów na granicy Polski z Białorusią". Podkreśla także, że w jego dotychczasowych działaniach celem nadrzędnym była zawsze pomoc człowiekowi i zmniejszenie nierówności społecznych.

Przedsiębiorca argumentuje, że "nie możemy zamknąć oczu, zatkać uszu na wołanie o pomocz naszej wschodniej granicy. Dzisiaj, kiedy Polacy mierzą się zeswoim człowieczeństwem na granicy polsko – białoruskiej, niemogę stać obojętnie". Wyraża także swój sprzeciw przeciw budowie na granicy muru: "Nie zgadzam się na budowę muru, zasieków, poniżanie godności człowieka, skazywanie na jakąkolwiek formę cierpienia, dyskryminację i inwigilację, brak komunikacji z najbliższymi, tylko dlatego, że nie są Polakami, że pochodzą z krajówo odmiennej kulturze religijnej".

Dlatego ze swojej strony deklaruje przyjęcie uchodźców. "Kiedy nie ma pomysłu na rozwiązanie tego kryzysu, a tak to spostrzegam, lub jedynym pomysłem jest budowa muru i zasieków, pragnę oświadczyć, że wyrażam gotowość, wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej, przyjęcia minimum 100 rodzin uchodźców, którzy wołają o pomoc na granicy polsko-białoruskiej. Zapewnię im mieszkania i pracę. Dzieciom edukacjęi rozwój w Polsce. Niech Ci ludzie już nie cierpią. Niech ubłoceni, przemoczeni, głodni wstaną z kolan i zaczną nowe życie.Nie godzi się, a trwa to już kilkanaście tygodni, w taki sposóbtraktować ludzi potrzebujących pomocy" - pisze dalej Grochowski w liście do władz.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Władysław Grochowski chce przyjąć rodziny uchodźców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *