Powstała Wrocławska Organizacja Turystyczna. Z hotelem Monopol

4 listopada we wrocławskim Starym Ratuszu powołano Wrocławską Organizację Turystyczną.  Jej głównym celem będzie koordynacja i uspójnienie działań promocyjnych miasta, instytucji i biznesu. Wśród 16 założycieli znalazł się hotel Monopol.

Wrocław chce zabiegać o turystów jeszcze skuteczniej, co jest szczególnie ważne dla branży która mocno odczuła skutki pandemii. Spośród największych miast Polski był jedynym bez własnej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jej powołanie umożliwić ma włączenie się miasta w system prawny i strukturę współpracy w ramach Polskiej Organizacji Turystycznej. – Znalezienie się Wrocławia w prestiżowym gronie największych miast Polski, które takimi stowarzyszeniami już dysponują to przede wszystkim okazja do rozszerzenia działań i intensyfikacji międzymiastowej współpracy – mówił Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. – Zgodnie z tym co w ubiegłym roku zapisaliśmy we Wrocławskiej Deklaracji Turystycznej dążymy do synergii poszczególnych gałęzi branży turystycznej.
WROt powołało 16. członków założycieli, osób związanych z atrakcjami turystycznymi Wrocławia, biznesem, organizacjami pozarządowymi, transportem oraz środowiskiem akademickim. – Głównym celem jest integracja lokalnego środowiska zajmującego się turystyką, by uzyskać  konsolidację naszych działań – mówi Agnieszka Szymerowska  z Convention Bureau, nowo powołana prezeska stowarzyszenia. – Mamy jasno wyznaczone kierunki rozwoju. Chcemy m.in. wspólnie promować się na targach, prowadzić badania rynku, czy wydawać materiały promocyjne. Dziś robimy pierwszy krok, jednocześnie zapraszając do udziału w tej inicjatywie kolejnych partnerów.
Ogłoszona w ubiegłym roku Wrocławska Deklaracja Turystyczna – odpowiedź miasta na sytuację branży w okresie pandemii – podkreśla potrzebę silniejszej współpracy, dobrej woli, odpowiedzialności, solidarności i prowadzenia wspólnych działań promocyjnych. Powstanie WROt, z rekomendacją Wrocławskiej Rady Turystyki, jest realizacją tych założeń.
Członkowie Założyciele Wrocławskiej Organizacji Turystycznej:
1. Jakub Grudniewski - Hala Stulecia
2. Agnieszka Szymerowska - Convention Bureau
3. Marek Mutor - CH Zajezdnia
4. Piotr Oleśniewicz - AWF
5. Wioletta Samborska - Hydropolis
6. Dariusz Kuś – Lotnisko Wrocław
7. Kamil Słowiński - Kolejkowo
8. Maciej Stoces - Hotel Monopol
9. Robert Rasała - CIT Rynek (Centrum Informacji Turystycznej)
10. Piotr Oszczanowski - Muzeum Narodowe
11. Krzysztof Balawejder - MPK Wrocław
12. Agnieszka Korzeniowska – ZOO Wrocław
13. Marta Urbanek - Stadion Wrocław
14. Alfred Wagner - UMW
15. Marek Ciechanowski – Dolnośląska Izba Turystyki
16. Arleta Ziemian - Browar 100 Mostów


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *