Orbis po 12 latach zamyka ibisa w Kielcach   INWESTYCJE

Otwarty w 2009 roku 114 pokojowy hotel ibis Kielce Centrum będzie działał tylko do końca tego roku. Jego właściciel, Grupa Orbis, sprzedaje obiekt, który najprawdopodobniej nie będzie już pełnił funkcji hotelowych.

http://www.accorhotels.com/7120

Kielecki ibis był dziesiątym w Polsce hotelem działającym pod należącą do Accoru marką Ibis. Jak pisaliśmy w 2009 roku, jego budowa kosztowała około 30 mln zł i po raz pierwszy w całej sieci wykorzystano tam nowatorski wówczas koncept gastronomiczny - restaurację "Oopen - Pasta & Grill".

Od tego czasu strategia Orbisu ewoluowała jednak i sieć skupia się obecnie na działalności hotelowej w kluczowych rynkach regionu Europy Wschodniej. Dlatego jak informuje Emilia Maraszek z biura prasowego Orbisu, podpisano już umowę przedwstępną na sprzedaż nieruchomości. - Prowadzony proces jest wynikiem wieloletnich i zgodnych ze strategią przygotowań do sprzedaży nieruchomości, które wydłużyły się ze względu na pandemię COVID-19 – wyjaśnia biuro prasowe.

Jak podają nieoficjalnie lokalne portale, obiekt nie będzie już pełnił funkcji hotelowych, a zainteresowane jego kupnem były duże firmy deweloperskie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *