Kompleks Campanile – Première Classe w miejscu dawnej Gromady   INWESTYCJE

W połowie przyszłego roku ma zostać wyburzony obecny Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko) z 352 pokojami, a do końca roku ruszyć budowa kompleksu sieci Louvre Hotels Group: Campanile – Premiere Classe łącznie z ok. 400 pokojami – dowiedział się „Hotelarz”.

Zadłużony hotel Gromada Lotnisko wraz z działką, na której stało kilka innych budynków, został sprzedany wiosną 2017 r. za 95 mln zł spółce RESSE, którą zarządza Nusret Sancak. Obiekt zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, ale nie wiązało się to z większymi inwestycjami, gdyż od początku planowano jego wyburzenie. W międzyczasie grupa otworzyła hotel Hampton by Hilton Reduta na Ochocie ze 167 pokojami i ogłosiła plany rozpoczęcia budowy hotelu Moxy na bliskiej Woli przy ul. Towarowej z 263 pokojami, która ruszyć ma na początku przyszłego roku. 

– Mamy również dalekosiężny plan zagospodarowania działki, na której obecnie stoi hotel Sangate Airport. Zakłada on wyburzenie obecnego obiektu i wybudowanie nowego, przesuniętego w kierunku brzegu działki, do ul. KOR [dawna ul. 17 stycznia] oraz Żwirki i Wigury, i wykorzystanie pozostałej części działki na cele budownictwa mieszkaniowego. Po rozmowach z sieciami podpiszemy umowę franczyzową z Louvre Hotels Group na obiekt typu combo, składający się z hoteli Campanile i Premiere Classe. Wyburzenie nastąpić ma w połowie przyszłego roku, a pod koniec roku chcemy rozpocząć inwestycję w budowę combo – powiedział „Hotelarzowi” Sławomir Nowak, cluster general manager Sangate Airport i hoteli w procesie inwestycyjnym.

W każdym z dwóch nowych hoteli znajdzie się po ok. 200 pokoi. Obiekt będzie posiadał dla każdego z nich oddzielne wejścia, recepcje i restauracje śniadaniowe. W hotelu Campanile znajdzie się lobby bar, a restauracja śniadaniowa będzie pełniła również funkcję regularnej restauracji. W Campanile planowana jest też duża wielofunkcyjna sala konferencyjna z możliwością podziału (ok. 450 m kw.), a na pierwszym piętrze biura i pięć dzielonych sal wielofunkcyjnych (ok. 350 m kw.). W hotelu Sangate o powierzchni użytkowej 27 tys. m kw. na centrum konferencyjne przeznaczone jest 6 tys. metrów.

Gdy w wywiadzie dla "Hotelarza" jeszcze w marcu 2020 r. Sławomir Nowak wstępnie mówił o planach nowego hotelu i różnych pomysłach na niego, m.in. połączenia dwóch marek w segmencie midscale i economy, zapytaliśmy, dlaczego akurat w tych segmentach. - Uważamy, że w szeroko pojętej strefie przylotniskowej jest nisza w tych segmentach. Obecne hotele działają w segmentach upscale i upper upscale jak Renaissance, Courtyard by Marriott, Vienna House [a obok obecnego Sangate działa też 4-gwiazdkowy Airport Hotel Okęcie - red.], czy upper midscale, bo tak rozpatrujemy dwa Hamptony na Okęciu i Służewcu biurowym, który też traktujemy jako ten sam subrynek.

W Warszawie pod markami Louvre Hotels Group działają obecnie: kompleks Golden Tulip – Campanile – Premiere Classe koło pl. Zawiszy na Ochocie, hotel Golden Tulip Airport we Włochach, w tym roku otwarty został Tulip Residences koło Stadionu Narodowego, a w przyszłym ruszyć mają Royal Tulip Apartments na bliskiej Woli w inwestycji Unique Tower firmy Marvipol.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *