Baltic Wave i Wyspa Solna z rekordami sprzedaży. W condo   WYNIKI RYNKOWE

Spółka Vacation Investments, odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji Baltic Wave z hotelem Crowne Plaza i apartamentowca Wyspa Solna w Kołobrzegu, podsumowała zeszłoroczne wyniki. Transakcje sprzedaży 160 lokali w tych inwestycjach w 2021 roku opiewały na kwotę ponad 120 mln zł. Sprzedaż w samym tylko hotelu Baltic Wave w listopadzie i grudniu ubiegłego roku osiągnęła rekord, zamykając się w kwocie blisko 20 mln zł, co uzyskano sprzedając 30 apartamentów. Łącznie skomercjalizowano już 30 proc. pokoi w hotelu, a najdroższy apartament sprzedano za kwotę blisko 4 mln zł.

Baltic Wave z hotelem Crowne Plaza

Tym samym, jak deklaruje Vacation Investments, przekroczono poziom ponad 30 proc. sprzedanych apartamentów w realizowanym w Kołobrzegu hotelu Baltic Wave z hotelem Crowne Plaza. W lipcu 2021 roku projekt przejęła Grupa Antczak, pełniąca funkcję inwestora i generalnego wykonawcy.

hotel Baltic Wave, stan na styczeń 2022, fot. Vacation Investments

Sam hotel zaczęto budować w roku 2019 i początkowo miał zostać otwarty dwa lata później. Obecnie deklarowany termin oddania inwestycji to czerwiec 2023 roku.

Spółka Vacation Investments komercjalizuje także wieloetapowe osiedle Wyspa Solna. W nowym, trzecim już etapie inwestycji, klienci dokonali rezerwacji 57 lokali (z 87). Łącznie od sierpnia do końca 2021 r. w inwestycji Wyspa Solna zespół Vacation Investments sprzedał i zarezerwował mieszkania o łącznej cenie blisko 27 mln zł.

osiedle Wyspa Solna

- Rok 2021 był kolejnym, który pomimo pandemii okazał się bardzo dobrym czasem dla rynku nieruchomości. Absolutnie wpisujemy się w trend wzrostowy na rynku hoteli typu condo i apartamentów wakacyjnych. Cieszę się, ze zrealizowanych przez nas dotychczas wyników sprzedaży, ponieważ potwierdzają one przede wszystkim dopasowanie naszej oferty do oczekiwań klientów – komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments.

Jak dodaje inwestor -Rekordowe okazały się także pojedyncze transakcje w ramach inwestycji Baltic Wave – najdroższy apartament sprzedaliśmy za kwotę blisko 4 mln zł, a najwyższa cena za metr kwadratowy już na tym etapie realizacji to 33 tyś zł /mkw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *