Pięć hoteli od Tremendu w 2022 r., kolejne w przygotowaniu

Pracownia Tremend podsumowała udany dla siebie rok 2022 z oddanymi do użytku Royal Tulip Apartments Warszawa, Wyndham Wrocław, B&B Hotel w Poznaniu i Lublinie oraz Mercure w Szklarskiej Porębie. W toku są projekty hoteli sieci Marriott: Autograph Collection we Wrocławiu i Tribute Portfolio w Warszawie, a także w górach i nad morzem oraz zagranicą.

Royal Tulip Apartments Warsaw Poland, photo: © Piotr Gesicki

Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments inspirowane były zakątkami XX-wiecznej Warszawy. B&B Hotel Poznań Old Town oraz B&B Hotel Lublin Centrum witają gości przedstawiając inspiracje z miast, w których się znajdują. W minionym roku swoje podwoje dla gości otworzył także hotel Wyndham Wrocław Old Town, mieszczący się w budynku dawnego hotelu Sofitel. Pracownia Tremend odpowiedzialna była za projekt renowacji, architektoniczny oraz projekt wielobranżowy tego obiektu. Tworząc wnętrza w Mercure Szklarska Poręba architekci, wierni swej zasadzie nawiązywania projektem do otoczenia, zaczerpnęli inspiracje z lokalnej legendy o Duchu Gór.

AC by Marriott Kraków

W toku jest projekt hotelu Autograph Collection Marriott we Wrocławiu, który powstanie w zrekonstruowanym pałacu Hatzfeldów, całkowicie zniszczonym podczas wojny. Pracownia odpowiada za projekt kubaturowy i wnętrz. Znajdzie się w nim 149 pokoi, sala balowa, konferencyjna, SPA, basen i garaż podziemny. Trwają też prace nad projektem kubaturowym hotelu Tribute w Warszawie oraz w górach i nad morzem, a także projekty mieszkaniowe w Warszawie.

Tremend w ubiegłym roku rozpoczął również nowe wyzwania poza granicami Polski. Biuro wygrało projekty na hotele w Tbilisi i w Barcelonie, a także rozpoczęło działalność we Francji, tworząc w Paryżu filę swojego warszawskiego oddziału, gdzie wykonywane są projekty budowlane jak i wykonawcze. Twają prace nad paryskim hotelem nieopodal wieży Eiffla, gdzie Tremend odpowiada za pozwolenia na budowę, renowację elewacji, a także przebudowę obiektu na hotel i projekty jego wnętrz. – Rozszerzenie działalności poza granice kraju jest dla nas niezwykle ważne. Obecnie projektujemy dwa obiekty hotelowe w Budapeszcie oraz dwa projekty kubaturowe w Albanii. Cieszymy, się, że tworzymy nowe miejsca dla innych podróżnych z całego świata –  mówi architekta Anna Federowicz, współwłaścicielka Tremend.

Miniony rok obfitował również w liczne nagrody i wyróżnienia przyznane architektom Tremend za projekty hotelowych wnętrz dla Royal Tulip Apartments, AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest. Pracownia wygrała również konkurs "Hotelarska Inwestycja Roku 2021/2022” organizowany przez magazyn Hotelarz, w kategorii Pracownia Projektowa Wnętrz. Nagrody zostały wręczone podczas konferencji Hotel Investment Trends Poland 2022.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *