Otwarcie Kyriada Karkonosze przesunięte na kwiecień   INWESTYCJE

Pierwotnie zapowiadane na połowę ubiegłego roku, a później przesunięte na styczeń 2023 otwarcie hotelu Kyriad w miejscowości Wojcieszyce w Kotlinie Jeleniogórskiej, opóźni się. Według najnowszych informacji hotel pierwszych gości powitać ma w kwietniu.

Sprzedawany w systemie condo hotel powstaje w przebudowywanym i modernizowanym byłym hotelu Jan. Inwestorem jest spółka Rodzinne Resorty, zaś operatorem, spółka WIK Capital. Rodzinne Resorty to spółka, której wspólnikami są właściciele WIK Capital, Aleksander Kupcewicz i Krzysztof Wiśniewski, oraz trzy inne osoby. Karkonoski obiekt będzie funkcjonował w standardzie trzech gwiazdek. Pokoje sprzedawane są także przez spółkę WIK Capital, w systemie condo. WIK deklaruje, w zależności od długości pobytu właścicielskiego, 7 proc. lub 7,5 proc. stałej stopy zwrotu i 10-letnią umowę najmu z możliwością przedłużenia o kolejnych 10 lat. 

Leżący 10 km od Jeleniej Góry, 106-pokojowy hotel Jan został otwarty w 2003 roku, a w 2012 kosztem 9,4 mln zł uruchomiono przy nim aquapark. Później został zamknięty i wystawiony na sprzedaż za 12 mln zł. Kupiony przez spółkę Rodzinne Resorty jest dostosowywany do standardów marki. Kyriad z Wojcieszyc będzie drugim hotelem tej marki w Polsce po otwartym w ub.r. w Stargardzie koło Szczecina.

WIK Capital to firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą pokoi i zarządzaniem nimi. Obecnie portfolio spółki tworzą także Tulip Residences Targowa, Kamienica Architekta w Łodzi i 60-pokojowy Kyriad w Stargardzie.

Pod marką Kyriad z segmentu midscale działa obecnie około 300 hoteli, w większości we Francji, a w Europie jeszcze po dwa w Hiszpanii i w Austrii, a także po jednym w Maroku, Katarze, Chinach i Indonezji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *