Poznański hotel Blow Up Hall w nowych rękach   INWESTYCJE

Zamknięty w 2020 roku, pięciogwiazdkowy poznański hotel Blow Up Hall, położony na terenie poznańskiego Starego Browaru, zmienił właściciela. Nowym inwestorem jest firma Jantex Polska, specjalizująca się dotąd w produkcji jajek.

Nowi właściciele – Patrycja i Maciej Kujawscy- mieszkają w Poznaniu i są związani z Wielkopolską. Jak podkreślają, zależy im na utrzymaniu unikalnej wizji hotelu i restauracji w oparciu o pierwotną ideę. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest w czwartym kwartale tego roku.

22 pokojowy, uchodzący za jeden z najlepszych w Poznaniu hotel Blow Up - obok baru i restauracji – wchodził w skład  Blow up Hall 50 50, które nazywane było interaktywnym dziełem sztuki. Obok Starego Browaru 50 50 oraz Art Stations Foundation50 50, realizował on ideę 50 50, która jest filozoficzną bazą wszystkich inwestycji Grażyny Kulczyk. Ich wspólną częścią jest pierwiastek sztuki. Każdy projekt składa się w 50% z działalności artystycznej, a druga połowa jest określana w zależności od specyfiki danego przedsięwzięcia. W przypadku Blow Up Hall 50 50 elementem komplementarnym sztuki miała być przyjemność.

We wnętrzach hotelu można było zobaczyć wiele dzieł sztuki, m.i. wielkoformatową fotografię VB 52.100 Vanessy Beecroft, fotografię instalacji Spencera Tunicka z San Sebastian, zdjęcia Królewskiej Biblioteki w Rio de Janeiro wykonane przez Caio Reisewitza oraz fotografie wnętrz paryskiego Archiwum Narodowego autorstwa Patricka Tourneboeuf. Umieszczona w holu recepcyjnym instalacja Irrlichter Sebastiana Hempela składa się z dwóch jarzeniówek, które obracając się oświetlają przestrzenie Blow Up Hall 50 50 po zmierzchu. 

Janex Polska to firma z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej specjalizująca się dotąd w produkcji jajek, powstała na bazie założonego w 1977 r. gospodarstwa rolnego-fermy drobiu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *