STR: Wyniki hoteli w polskich miastach w lutym   WYNIKI RYNKOWE

Hotele we wszystkich pięciu największych polskich miastach, monitorowane przez STR odnotowały w lutym frekwencję powyżej 50 proc. i były to wyniki o kilkanaście procent wyższe niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Najwyższe, wynoszące 67,1 proc. obłożenie wygenerowały hotele z Warszawy.

fot. Adobe Stock

Poziom 60 proc. frekwencji odnotowały też hotele z Trójmiasta (61,9 proc.), kolejne miejsca zajęły Poznań (57,7 proc.), Kraków (55,8 proc.) i Wrocław (52,2 proc.). W analogicznym okresie roku ubiegłego obłożenie w żadnym z analizowanych miast nie przekraczało 50 proc., a najwyższe było w Trójmieście (45,2 proc.).

Znacząco w porównaniu do lutego 2022 wzrósł także ADR (cena za pokój bez śniadania), średnio o 28,7 proc. Najwyższy wygenerowały hotele z Warszawy (381,25 zł), przed Poznaniem (349,6 zł), Krakowem (325,3 zł), Trójmiastem (310,4 zł) i Wrocławiem (309,3 zł). Najwyższy, wynoszący 39,9 proc. wzrost był dziełem poznańskich hoteli, najniższy wzrost średniej ceny odnotowały za to hotele w Trójmieście (13,8 proc.).

Szczegółową analizę wyników hoteli w lutym przedstawimy w najnowszym wydaniu miesięcznika "Hotelarz".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *