Warszawski Bristol dołącza do programu recyklingu mydła hotelowego

Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw ogłosił swój udział w innowacyjnym programie prowadzonym przez firmę Resoap Project. Celem projektu jest recykling hotelowych pozostałości mydła, które stanowią wyposażenie łazienek pokoi hotelowych, aby docelowo po przetworzeniu przekazać je na cele charytatywne.

Zebrane resztki mydlane zostaną wykorzystane jako surowiec wtórny do produkcji nowego, pełnowartościowego mydła, które trafi do organizacji charytatywnych wspierających potrzebujących w różnych częściach świata. Takie działania pozwolą zmniejszyć ilość odpadów generowanych przez hotel, zredukować emisję CO2, oraz zużycie energii i wody potrzebnej do ich utylizacji. Bristol otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie Environment and Human Friendly Place.

– Hotel Bristol z dumą podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i pomocy osobom potrzebującym, a dołączenie do programu ekologicznego prowadzonego przez Resoap Project jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji naszych celów. Jestem głęboko przekonany, że wprowadzenie programu recyklingu mydła jest inwestycją w teraźniejszość i przyszłość, wyznaczającą nowe trendy w zakresie wpływu hotelu na środowisko – powiedział dyrektor generalny Aidan Dempsey.

Sieć Marriott International, do której należy Hotel Bristol, Warsaw od dłuższego czasu podejmuje działania proekologiczne na rzecz ochrony środowiska i prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny. Udział wybranych hoteli w Resoap Project to jeden z wielu elementów polityki środowiskowej największej sieci hotelarskiej świata.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *