Core Development przywraca blask Salamandrze. W condo   INWESTYCJE

Dawny dom wypoczynkowy Salamandra w Kościelisku pod Zakopanem, posiadający jeden z najlepszych widoków na Tatry w Polsce, ma nowego właściciela, który tworzy w tym miejscu 180 pokojowy hotel, który komercjalizowany jest w systemie condo.

Atrakcyjną działkę z przedwojennym budynkiem Core Development kupił w ubiegłym roku od spółki Invest Nosalowy Dwór.

Kultowy budynek, którego inwestorem był generał Tadeusz Kasprzycki, został oddany do użytku tuż przed ll wojną światową. W latach 50 został znacjonalizowany, a sam obiekt przekształcony w wojskowe sanatorium i oficerski ośrodek wypoczynkowy, które po 2002 roku zostały definitywnie zamknięte i od tego czasu stopniowo niszczały.

Nowy inwestor, który w swoim portfolio ma m.in. oddany do użytku w ubiegłym roku krakowski hotel Hyatt i kilka inwestycji mieszkaniowych, ma ambicję przywrócenia Salamandrze blasku i stworzenia w tym miejscu luksusowego hotelu. Budynek w wyniku prac modernizacyjnych i przebudowy ma odzyskać swój modernistyczny charakter, wyburzone zostało już m.in. dobudowane w latach 50. socrealistyczne skrzydło zaburzające jego bryłę. Znaleźć ma się w nim wewnętrzny i zewnętrzny basen, sauny, tężnia solankowa oraz rozbudowana strefa spa ze specjalistycznymi gabinetami. Do dyspozycji gości oddana ma zostać także restauracja, lobby bar, kręgielnia, sala klubowa i bawialnia dla dzieci. Obiekt ma również dysponować zapleczem konferencyjnym.

Wnętrza zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu kontrastujących materiałów: miękkich i przytulnych tkanin z surowym i zimnym kamieniem. Taki kontrast ma stać się odzwierciedleniem modernistycznej idei, którą kontynuować mają także duże przeszklenia, stalowe akcenty i charakterystyczne panele z fornirowanych płyt. Także meble mają być inspirowane tymi z lat 30. XX wieku. Projekt jest wymagający także dlatego, że sama działka położona jest na stromym zboczu, gdzie różnica wysokości sięga 84 metrów.

Autorem projektu architektonicznego budynków po renowacji jest Maciej Gaczorek, odpowiedzialny m.in. za projekty hoteli Nosalowy Dwór i Nosalowy Park, za projekt wnętrz odpowiada Aleksandra Bernatowicz.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w połowie 2026 roku. Całość komercjalizowana jest w systemie condo.

Salamandra nie jest jedynym projektem hotelowym Core Development na Podhalu. Spółka ta realizuje w Zakopanem także budowę hotelu Sośnica, o czym pisaliśmy w 2020 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *