Arche kupuje grunty pod Warszawą za 13 mln euro   INWESTYCJE

Grupa Arche kupiła za ponad 13 milionów euro 56 hektarów gruntów położonych w podwarszawskim Konstancinie, wokół kupionej wcześniej dawnej Fabryki Papieru, która ma zostać przekształcona w hotel. W planach ma budowę tam osiedla mieszkaniowego, wraz z zapleczem usługowym.

Tak ma wyglądać hotel w byłej Fabryce Papieru

O planach zakupu przez Arche tych gruntów pisaliśmy jeszcze w 2021 roku, teraz inwestycja została sfinalizowana. Sprzedającym jest polska filia koncernu Metsa Tissue, która początkowo od 2015 roku tereny po byłej fabryce papieru próbowała sprzedać za 110 mln zł, ostatecznie Arche zapłaci za nie nieco ponad 13 mln euro, czyli niemal 60 mln zł po dzisiejszym kursie.

Arche już wcześniej zadeklarowało kompleksowy remont zabytkowych budynków wchodzących w skład kompleksu, a poza lokalami usługowymi, hotelem i biurami, chciałoby tam również wybudować część mieszkalną dla nawet 10 000 osób.

Sam hotel ma liczyć 400 pokoi i w zamierzeniu Arche stać się "największą na Mazowszu przestrzenią eventową i kulturalną.


Historia fabryki papieru w tym miejscu sięga 1775 roku, zaś obiekt działał do roku 2010. Wtedy to ówczesny właściciel fiński koncern Metsa Tissue, zamknął ją i przeniósł produkcję na Śląsk. Wiosną 2013 r. rozpoczęto wyburzanie należących do kompleksu budynków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *