IGHP zorganizowała II ogólnopolską konferencję dla nauczycieli zawodu

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zorganizowała w warszawskim Airport Hotel Okęcie dwudniową konferencję dla kadry szkół branżowych „Podnoszenie poziomu obsługi turystów jako główny czynnik dostosowania się do zmian na rynku usług turystycznych oraz zmian oczekiwań turystów”. W wydarzeniu wzięło udział 250 nauczycieli i hotelarzy.

Pierwszy dzień wydarzenia wypełniły wystąpienia oraz merytoryczne dyskusje, podczas których rozmawiano m.in. o tematach związanych z praktyczną nauką zawodu czy perspektywach dla absolwentów szkół branżowych.

Pierwszy panel „Postrzeganie roli nauczania w szkołach hotelarsko-gastronomicznych w kontekście oczekiwanego poziomu obsługi turystów” poprowadziła wiceprezes IGHP Agnieszka Maszner-Paprocka, a dyskusji brali udział: Piotr Dwurnik z Grand Hotel Kielce, Beata Krawczyńska z Hotele DeSilva, Joanna Kulesza z Zespołu Szkół nr 2 w Lublinie i Barbara Petrus z ZSE w Kielcach. Projekty wsparcia rozwoju nauczycieli w ramach FRSE zaprezentowali goście specjalni z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: Aneta Pomorska i Katarzyna Thieli-Winkler ZSH-G w Gdyni.

W kolejnej rozmowie paneliści skupili się na technologiach w branży hotelarskiej. Hotelarstwo łączy świat wielu technologii z różnych obszarów. O nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych jako wsparciu praktycznej nauki zawodu rozmawiali Łukasz Kędzierski z Elavon, Agata Pielacha-Janiec z Profitroom, Damian Cichy z Ekoncept i Krzysztof Jakubiak z D-Edge. Moderatorem tej dyskusji był Maciej Wroński z Rational.

„Aktualna sytuacja na rynku pracy w branży hotelowej – braki i potrzeby” to kolejna dyskusja w programie pierwszego dnia. Moderatorem był Krzysztof Szadurski, wiceprezes IGHP. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami spotkania podzielili się: Jerzy Komorowski, Departament Spraw Społecznych i Rynku Pracy UMWD, Bartłomiej Szmajdziński, Orbis/AccorInvest, Andrzej Przeniosło, hotel Nosselia oraz Agnieszka Bucka z Agencji Pracy Tymczasowej MKI-Poland. Temat wywołał ciekawą dyskusję i liczne głosy uczestników z sali.

Nowością podczas konferencji była wspólna dyskusja nauczycieli i hotelarzy - Hydepark: hotelarze i nauczyciele wspólny cel. Absolwent pasjonatem hotelarstwa”.Prowadzący Maciej Straus, doświadczony hotelarz, sprowokował pełną emocji rozmowę, która zakończyła pierwszy dzień wydarzenia.

Drugi dzień upłynął pod znakiem warsztatów dla nauczycieli z trenerami prowadzącymi profesjonalne szkolenia IGHP dla hotelarzy.

Uczestnicy konferencji zgodnie podkreślali znaczenie praktycznej współpracy z hotelarzami, bo tylko dzięki niej nauczyciele będą mogli przekazywać uczniom najnowszą wiedzę. Z kolei hotelarze wielokrotnie podkreślali otwartość branży na kontakt ze szkołami i chęć aktywnej współpracy.

– Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i zaangażowanie w dyskusje. Spotkaliśmy się z niezwykle inspirującymi hotelarzami i nauczycielami zawodu, którzy podzielili się swoimi wizjami. Dwa dni wydarzenia były dla nas wszystkich pełne inspiracji, cennych informacji i nowych relacji, które na długo pozostaną w naszej pamięci – podsumowuje Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Konferencja otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach konkursu dotacyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2023 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *