Jeden z najbogatszych Polaków otworzy hotel w Kaliszu   INWESTYCJE

Zabytkowy, powojenny budynek  przy ulicy Parczewskiego w Kaliszu, mieszczący ostatnio oddział banku Santander, a wcześniej m.in. Dom Partii, zmieni przeznaczenie. Spółka związana z Pawłem Marchewką, jednym z najbogatszych Polaków, rozpoczęła proces przebudowy go na hotel.

Wizualizacja/ OF houses | HOH Architekci

Prace budowlane ruszyły w czerwcu, a budowa ma zostać zakończona do końca października przyszłego roku. Za inwestycją stoją dwie wrocławskie spółki: AP Marchewka Investment oraz Zandar Kowalczykowski. AP Marchewka Investment to spółka należąca do Pawła Marchewki, jednego z najbogatszych Polaków i twórcy Techlandu - producenta gier komputerowych, którego majątek wyceniany jest na ponad 8,5 mld zł i w tegorocznym rankingu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" zajmuje on 5. miejsce. Jest m.in. inwestorem hotelu w Poznaniu, wydzierżawionego sieci B&B Hotels.

Mieszczący się przy zrewitalizowanych plantach budynek powstał w 1952 roku, w miejscu dawnej synagogi zburzonej przez Niemcy w czasie II wojny światowej. W okresie PRL mieściła się w nim siedziba komitetu PZPR, później oddziały banków - najpierw BZ WBK, a ostatnio Santandera.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest poznańska pracownia home OF houses | HOH Architekci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *