Europlan będzie operatorem hotelu Motlava w Gdańsku. W condo   INWESTYCJE

Firma Icon Real Estate planuje w tym roku rozpoczęcie budowy hotelu Motlava ze 125 pokojami sprzedawanymi w modelu condo przy ul. Żabi Kruk w Gdańsku w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów. Hotel działać ma pod międzynarodową marką, a operatorem będzie Grupa Europlan Artura Koziei. Otwarcie nastąpić ma do końca 2025 r.

W pięciopiętrowym budynku znajdą się jedno- i dwupokojowe apartamenty od 16 do 37 m kw. (większość o powierzchni ok. 20 m kw.),  restauracja, a w kondygnacji podziemnej parking. Inwestor deklaruje 8 proc. zwrotu rocznie liczone od ceny lokalu bez wyposażenia i 14 dni pobytu właścicielskiego poza sezonem. Po nabyciu apartamentu zawierana będzie 10-letnia umowa najmu z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat. Cena netto za m kw. z wykończeniem i wyposażeniem wynosi 26-28 tys. zł. Icon Real Estate nie zdradza na razie marki, pod którą działać miałby obiekt, ale obecne logo Motlava Hotel jest bardzo podobne do logo Holiday Inn Express. Pierwsze informacje o planach budowy hotelu w tym miejscu przez Icon RE pojawiły się w 2018 r., gdy spółka celowa Żabi Kruk SPV wystąpiła o pozwolenie na budowę. W 2021 r. wyemitowała obligacje o wartości 12,5 mln zł na 10 proc. rocznie.

Hotel powstanie na obecnie niezabudowanej działce. For. Google Street View

Icon RE realizuje projekty deweloperskie w sektorze mieszkaniowym, biurowym i handlowym. W ciągu 16 lat firma wzbogaciła portfolio o takie inwestycje mieszkaniowe w Warszawie jak Piano House na Powiślu, Villa Fiano na Starym Mokotowie, Villi Onyx na Saskiej Kępie czy biurowiec w odnowionej kamienicy Poznańska 37.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *