Arche Sanatorium Metalowiec Muszyna z pozwoleniem na budowę   INWESTYCJE

Grupa Arche otrzymała pozwolenie na budowę Arche Sanatorium Metalowiec Muszyna Złockie. Ma się tam znaleźć m.in. ok. 350 pokoi, 1 tys. m kw. powierzchni konferencyjnych, rozbudowana strefa basenowa, SPA, sala kinowa i kręgielnia. Otwarcie planowane jest w 2025 r.

Swoją radością z tej okazji podzielił się na Facebooku burmistrz Muszyny, Jan Golba: „Uff. Ruszyło. Nabieramy rozwojowego tempa. Po zbudowaniu ciekawej i różnorodnej infrastruktury publicznej, która przyciągnęła mnóstwo turystów, kwestią czasu było, iż Muszyna stanie się wkrótce przedmiotem zainteresowania bogatych inwestorów. Po informacji o podpisaniu umowy na wybór inwestora strategicznego do budowy Rodzinnego Kompleksu Rekreacji Zimowej i Letniej Muszyna-Szczawnik-Wierchomla, przyszedł czas na kolejną dobrą informację dla mieszkańców gm. Muszyna i dla turystów. Otóż firma Arche informuje, że uzyskała pozwolenie budowlane na modernizację i rozbudowę byłego sanatorium Metalowiec z przeznaczeniem na hotel. Z niecierpliwością będziemy śledzić postęp prac w przywracaniu świetności obiektu, który w okresie PRL-u był obiektem sanatoryjnym, o bodaj najwyższym standardzie w całym regionie”.

Również Arche zwraca uwagę na coraz większe zainteresowanie inwestorów regionem. „Nie tylko Grupa Arche inwestuje w Muszynie, tereny w bliskiej okolicy naszej działki zakupione zostały przez Grupę Polskie Koleje Linowe, która deklaruje że powstaną tu między innymi: wyciągi narciarskie, trasy narciarskie oraz rowerowe, parkingi, obiekty gastronomiczne oraz infrastruktura towarzysząca. Jesteśmy przekonani, że takie inwestycje będą miały pozytywny wpływ na atrakcyjność tego niezwykłego regionu”.

Sanatorium w Złockiem otwarte w latach 60. XX wieku, należące wówczas do Zrzeszenia Hut Polskich, zostało zamknięte kilkanaście lat temu i popadało w ruinę, a Arche kupiło je od komornika. Jak informuje Grupa Arche, zaprojektowany układ funkcjonalno-przestrzenny dla całego obiektu przewiduje pokoje w istniejącym budynku sanatoryjnym oraz nowo wybudowanej części. W kompleksie znajdą się też sale konferencyjne o łącznej powierzchni 1 tys. m kw., restauracja i bar z tarasami w zielonym dziedzińcu hotelowym, przestrzeń zabaw dla dzieci. Projekt przewiduje również przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku basenu – będzie dodatkowy basen zewnętrzny, strefa basenowa dla dzieci, strefa jacuzzi, SPA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *