SamoDZIELNI poznają tajniki hotelarstwa w hotelu Regent

Pierwsi stażyści projektu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju SamoDZIELNI rozpoczęli praktyki w 5-gwiazdkowym Regent Warsaw Hotel. Staż jest realizowany w ramach 4. edycji projektu społecznego SamoDZIELNI, którego partnerem jest Polski Holding Hotelowy.

Troje stażystów Kornelia, Maciej i Małgorzata szkoliło się w obszarze m.in. zadań realizowanych przez zespół ds. utrzymania czystości, zespół ds. obsługi klienta, w kuchni, czy w sekcji restauracji Venti-Tre. Przez cały czas odbywania praktyk są  zakwaterowani w hotelu Regent.

Dla nas to niezwykle istotne, że możemy wspierać projekt SamoDZIELNI Fundacji PFR i tym samym przyczynić się do rozwoju  młodzieży, która właśnie wkracza w dorosłość. Wszystkie osoby, które  odbywają staż w naszym hotelu, wykonują swoje obwiązki sumiennie i z bardzo dużym zaangażowaniem mówiAdriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor Regent Warsaw Hotel. – Wkraczanie w dorosłość to ważny i decydujący okres w życiu młodych ludzi, dlatego mamy szczerą nadzieję, że zaraziliśmy ich pasją do hotelarstwa i zwiążą swoja przyszłość właśnie z sektorem hospitality.  Cieszę się, że dzięki atrakcyjnej lokalizacji naszego hotelu nasi stażyści mogą również miło spędzić czas, lepiej poznać stolicę oraz spotkać wielu ciekawych gości naszego hotelu  

Udział w stażu dał mi możliwość poznania obowiązków w działach housekeepingu, gastronomii i recepcji. Byłem w stanie doświadczyć dynamiki każdego z nich oraz nauczyć się pracy w zespole. Jestem szczęśliwy, że otrzymałem możliwość pracy w hotelu, ponieważ przyniesie mi to w przyszłości dużo możliwości mówi stażysta Maciej.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR już czwarty rok wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *