W Gdyni przy marinie powstanie Mövenpick   INWESTYCJE

Spółka celowa firmy Allenort Capital uzyskała pozwolenie na budowę w centrum Gdyni przy Skwerze Kościuszki naprzeciwko mariny kompleksu hotelowo-mieszkaniowego, składającego się z dwóch połączonych budynków. W jednym z nich powstanie hotel pod marką Mövenpick z ok. 150 pokojami – wynika z informacji „Hotelarza”.

Hotel zaoferuje m.in. strefę restauracyjną, konferencyjną oraz SPA & wellness z basenem. W styczniu 2022 r. inwestor ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu. Jego wyniki ogłoszono w kwietniu, a pierwszą nagrodę zdobyła gdańska pracownia Bedra Cichosz Architekci. Obowiązek wyłonienia projektu przyszłej inwestycji w drodze konkursu architektoniczno-urbanistycznego zawarty został w ustaleniach planu miejscowego obowiązującego dla tego obszaru. – To wyjątkowa przestrzeń Gdyni. Dlatego istotne jest, żeby powstała tam architektura o wysokiej jakości, kreująca nowe przestrzenie publiczne, przyciągająca mieszkańców i turystów. Jestem przekonana, że wyłoniona w konkursie praca wpisze się harmonijnie w śródmiejską tkankę naszego miasta – mówiła po rozstrzygnięciu konkursu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

W tym roku wyburzono już lokale, działające na działce pod przyszłą inwestycję, a po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Jak informowaliśmy w 2021 r., inwestycja częściowo sfinansowana ma zostać z emisji obligacji, ze sprzedaży których pozyskano 38 mln zł, rozważana jest też sprzedaż pokoi w systemie condo.

Pierwsze hotele w Polsce pod accorowską marką Mövenpick otwarte mają zostać w przyszłym roku we Wrocławiu, w Karpaczu i Świnoujściu (gdzie wejdzie pod nią dotychczasowy Interferie Medical Spa, należący do Grupy PHH). Grupa Allenort prowadzi się sieć wysokospecjalistycznych klinik o profilu psychiatrycznym umożliwiających ambulatoryjne leczenie i diagnostykę zaburzeń, a także pomoc psychoterapeutyczną i psychologiczną.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *