W inwestycji Waterfront II w Gdyni powstać mają Moxy oraz (sieciowy?) aparthotel   INWESTYCJE

Przy skwerze Kościuszki w Gdyni drugi etap inwestycji Waterfront realizuje firma Vastint. W pierwszym otwarty został w 2015 r. hotel Courtyard by Marriott i biurowiec. W drugim powstaną m.in. dwa budynki hotelowe z ponad 300 pokojami, jeden pod marką Moxy, a drugi aparthotelowy. Firma złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę. W swoim innym kompleksie we Wrocławiu w najbliższych miesiącach otwiera aparthotel pod marriottowską marką Element by Westin.

Od góry: Sea Towers, swego czasu najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, obok: Waterfront I z biurowcem i hotelem Courtyard by Marriott, poniżej pod Sea Towers pierwszy etap Waterfront II z czterema budynkami, będący już na ukończeniu, obok: planowany drugi etap m.in. z hotelem i aparthotelem. Fot. materiały inwestora

W inwestycji Waterfront II na ukończeniu są już dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys. m kw. oraz dwa budynki łącznie ze 126 mieszkaniami, których budowa rozpoczęła się wiosną 2021 r. W kolejnym etapie powstać mają: biurowiec, budynek wielofunkcyjny z biurami, ośmiosalowym kinem i lokalami usługowymi oraz dwa obiekty hotelowe. Jak wynika ze strony inwestycji, w jednym z nich znajdzie się hotel Moxy ze 160 pokojami, restauracją i day SPA, a w drugim „hotel long-stay” ze 142 pokojami i centrum konferencyjnym. – Termin rozpoczęcia prac budowlanych zależy od procesów administracyjnych oraz przebiegu procedury przetargowej dotyczącej wyboru generalnego wykonawcy – powiedziała Ewa Łydkowska, rzecznik firmy Vastint, serwisowi trojmiasto.pl. Generalnym wykonawcą pierwszej części drugiego etapu była firma Budimex, z którą kontrakt opiewał na 41,3 mln zł euro. Projekt architektoniczny Waterfront II powstał w pracowni JEMS. Po drugiej stronie kompleksu Vastintu powstanie inwestycja firmy Allenort m.in. z hotelem Mövenpick, o której więcej pisaliśmy TUTAJ.

Planowany aparthotel ze 142 pokojami i centrum konferencyjnym za Courtyard by Marriott, a obok aparthotelu Moxy ze 160 pokojami

W pierwszym etapie kompleksu Waterfront - koło budynku mieszkalnego Sea Towers - otwarte zostały osiem lat temu hotel Courtyard by Marriott z 200 pokojami i biurowiec z 10,6 tys. m kw. powierzchni najmu. Vastint planuje też kompleks biurowo-hotelowy w Katowicach ze 150-pokojowym Moxy. Jest już właścicielem m.in. hoteli Marriott w Sopocie oraz Courtyard by Marriott i Moxy w Szczecinie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *