Mövenpick w Gdyni ma powitać gości za 3 lata   INWESTYCJE

Accor i Grupa Allenort ogłosiły podpisanie umowy na zarządzanie kompleksem hotelowo-usługowym w Gdyni. 176-pokojowy obiekt pod marką Mövenpick powstanie tuż nad morzem w topowej lokalizacji w samym centrum miasta, a jego otwarcie planowane jest w 2026 roku. "Hotelarz" informował o tym nieoficjalnie na początku miesiąca.

Od lewej: Patrick Mendes, CEO Europe & North Africa - Accor Premium, Midscale&Economy, oraz Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort

Na zlokalizowany przy alei Jana Pawła II 13 kompleks złożą się dwa połączone nadziemnym pasażem budynki Mövenpick Hotel Gdynia z 176 pokojami oraz apartamenty Waterhall Residence.

W hotelu, wyposażonym w podziemny parking, zaplanowano miejsce dla dwóch restauracji, sky baru, centrum konferencyjnego o łącznej powierzchni 460 mkw. oraz strefy spa z krytym basenem i gabinetami zabiegowymi.

– Lokalizacja i charakter nowego obiektu doskonale korespondują z wizją hotelarstwa promowanego przez markę Mövenpick, która wywodzi się z tradycji szwajcarskiej gościnności. Budowany przez naszego partnera kompleks hotelowo-rezydencyjny z wdziękiem nawiązuje do architektonicznej tożsamości Gdyni i bez wątpienia stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nadbrzeża. Jestem przekonany, że Mövenpick Hotel Gdynia przypadnie do gustu licznie odwiedzającym Trójmiasto podróżnikom z całego świata – powiedział Jacek Stasikowski, dyrektor ds Rozwoju Accor w Polsce.

Mövenpick Hotel Gdynia zajmie działkę położoną w pierwszej linii brzegowej, przy reprezentacyjnym skwerze Kościuszki – u wejścia na Molo Południowe, przy którym zacumowano żaglowiec Dar Pomorza i niszczyciel ORP Błyskawica. Tuż obok znajdują się Marina Gdynia oraz plaża miejska. Tym samym nowy hotel dołączy do najatrakcyjniej położonych inwestycji tego typu na całym polskim wybrzeżu. Bryła zaprojektowanego budynku jest ukłonem w stronę najlepszych wzorców architektonicznych Gdyni, której wczesno-modernistyczne centrum zostało na początku tego roku oficjalnie zgłoszone jako polski kandydat do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

- Grupa Allenort otwiera się na hotele. Po niemalże 20 latach aktywnej działalności w sektorze medycznym, spółka stawia przed sobą nowe wyzwanie klasy premium – duży luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni. Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i oddanie mieszkańcom Gdyni przyjaznej dla ich życia infrastruktury wypoczynkowej – powiedział dr Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort. – Stawiamy na Accor - to wyjątkowe miejsce i dlatego trzeba je oddać najlepszym specjalistom w zarządzanie. Projekt zabudowy centralnej części Skweru Kościuszki został wyłoniony w trybie konkursowym po wnikliwej analizie prac wielu kandydatów.

Jak informowaliśmy wcześniej, w tym roku wyburzono już lokale, działające na działce pod przyszłą inwestycję, a po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Jak informowaliśmy z kolei w 2021 r., inwestycja częściowo sfinansowana ma zostać z emisji obligacji, ze sprzedaży których pozyskano 38 mln zł, rozważana jest też sprzedaż pokoi w systemie condo.

Nowo wybudowany hotel zgodnie z planem przywita pierwszych gości już w 2026 roku.

Mövenpick to należąca do grupy Accor marka premium, której portfolio obejmuje obecnie ponad 110 obiektów na świecie – zarówno miejskich hoteli, jak i kurortów zlokalizowanych w topowych lokalizacjach turystycznych. Pierwsze hotele w Polsce pod accorowską marką Mövenpick otwarte mają zostać w przyszłym roku we Wrocławiu, w Karpaczu i Świnoujściu (gdzie wejdzie pod nią dotychczasowy Interferie Medical Spa, należący do Grupy PHH).

Grupa Allenort prowadzi się sieć wysokospecjalistycznych klinik o profilu psychiatrycznym umożliwiających ambulatoryjne leczenie i diagnostykę zaburzeń, a także pomoc psychoterapeutyczną i psychologiczną.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *