Mercure Szklarska Poręba już bez międzynarodowej marki   INWESTYCJE

Otwarty w połowie ubiegłego roku i zarządzany przez Condo.pl, 5-gwiazdkowy hotel Mercure Szklarska Poręba w którym pokoje sprzedawane były w systemie condo, będzie działał jako niezależny hotel Bergo.

Grupa Accor i właściciel obiektu, Orkan Real Estate poinformowały oficjalnie, że zakończyły współpracę realizowaną na podstawie umowy franczyzowej, zastrzegając jednocześnie że "obie spółki kontynuują współpracę przy planowanych na nadchodzący rok nowych inwestycjach hotelowych Grupy Accor".

Ten 140-pokojowy hotel wprowadzany na rynek i pierwotnie zarządzany miał być przez spółkę PI Management z Krakowa, jednak ostatecznie właściciel przekazał zarządzanie spółce Condo.pl, która była także odpowiedzialna za komercjalizację pokoi w systemie condo. Pokoje oferowane były prywatnym nabywcom wraz z 10-letnimi umowami dzierżawy i deklaracją zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie 8 proc. rocznie.

Hotel dysponuje strefą SPA, basenem, saunami, jacuzzi zewnętrznym oraz restauracją (początkowo zarządzaną przez Mateusza Gesslera) i 200 m kw. powierzchni konferencyjno-eventowej.

Inwestorem jest warszawska spółka Orkan Real Estate, na czele której stoi Maciej Wandzel, powiązana doświadczeniem zespołu osób, które są współautorami inwestycji deweloperskich na terenie Polski, w szczególności Warszawie i Krakowie. Firma znana jest z projektów rewitalizacyjnych, takich jak np. inwestycja Soho Factory na Pradze czy krakowskie osiedle Dobra Forma. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *