W Gorzowie Wlkp. otwarto hotel Pavco. Z mini-browarem   OTWARCIA

W centrum Gorzowa Wlkp. w zabytkowym budynku z XIX wieku powiększonym o nowo wybudowaną część otwarty został 4-gwiazdkowy hotel Pavco z 43 pokojami i apartamentami, restauracją Il Pavone (wł. paw), strefą SPA & wellness, trzema salami konferencyjnymi oraz własnym mini-browarem.

Lobby i część pokoi znajduje się w budynku z 1887 r., który był własnością Gustava Schroedera, fabrykanta, deputowanego miejskiego i właściciela wielu posesji w mieście. Do 2016 r. mieściła się tam delegatura NFZ. Nowy właściciel, lokalna firma Futureinvest ze Słońska, na czele której stoi Marek Pawko, rozbudował wpisany do rejestru zabytków budynek o nową część.

Hotel obok pokoi 1- i 2-osobowych, dysponuje też dwoma dwupoziomowymi loftami z aneksami kuchennymi oraz apartamentem o powierzchni blisko 90 m kw. Oferuje też trzy sale konferencyjne: Konstancja o pow. 74 m kw., Konrad o pow. 50 m kw. i 40-metrową salą Klubową. „Twierdzimy, że na chwilę obecną są to najbardziej reprezentacyjne sale dostępne w gorzowskich hotelach” – pisze hotel na swojej stronie. W strefie wellness znajdują się łaźnia parowa, sauna sucha i wanna SPA, a w przygotowaniu są gabinet z miedzianą wanną do kąpieli np. w piwie oraz gabinet SPA, w którym wykonywane będą zabiegi na twarz i na ciało.

Jak informuje hotel, dysponuje też Pavco Browarem, w którym piwo warzone jest w tradycyjny sposób, „Tak, jak robiono to dokładnie 150 lat temu. Rzemieślniczą produkcję opieramy na trzech głównych odmianach piw: lager, weizenbier ale i apa. Każde z nich powstaje na bazie historycznych receptur i przy wykorzystaniu naturalnych składników” (w okresie międzywojennym, gdy miasto nosiło niemiecką nazwę Landsberg an der Warthe, działało w nim od 6 do 10 browarów).

To trzeci 4-gwiazdkowy hotel w Gorzowie Wlkp. po Qubusie z 89 pokojami i Gracji z 38 pokojami. W mieście działa też pięć hoteli 3-gwiazdkowych i cztery 2-gwiazdkowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Gorzowie Wlkp. otwarto hotel Pavco. Z mini-browarem

  1. Nie porównujcie Hotelu Qubus oraz Gracji z tym hotelem. Oba hotele nawet na 2 gwiazdki nie zasluguja. Wypadałoby by bardziej porównać do Hotelu Boulvar lub Fado a napewno nie do Qubusa czy Gracji 🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *