W Wisełce na Wyspie Wolin ruszył hotel Glar Conference & Spa   OTWARCIA

W Wisełce koło Międzyzdrojów otwarty został 4-gwiazdkowy Glar Conference & Spa z 91 pokojami, restauracją, częścią konferencyjną na 200 osób oraz strefą SPA & wellness z basenem. To pierwszy niezależny hotel zarządzany przez VHM Hotel Management.

Nazwa Glar pochodzi od imienia świętego konia plemion zamieszkujących tereny Wolina i oznacza „świetlisty”. Hotel położony jest nad jeziorem Wisełka, dwa km od morza i 10 km od Międzyzdrojów, w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. We wnętrzach znalazły się elementy artystyczne jak mozaika w holu głównym i na basenie, czy sala zabaw dla dzieci zainspirowana historyczną osadą i zwierzętami żyjącymi w regionie. Do realizacji zaangażowani zostali lokalni rzemieślnicy, wykonawcy, historycy i archeologowie. Całość odzwierciedlać ma naturalne piękno otaczającej przyrody, a jednocześnie być hołdem dla dziedzictwa kulturowego regionu.

W każdym pokoju jedna ze ścian jest w całości przeszklona, zapewniając dużo naturalnego światła we wnętrzu, również tutaj znajdują się elementy nawiązujące do historii i rzemiosła regionu jak totemy z dębu czy rzeźbione stoliki nocne. Standardowe pokoje mają od 28 do 32 m kwfamily suite składające się z dwóch pokoi  44 m kw., a apartamenty 82 m kw. Wszystkie pokoje od strony jeziora posiadają tarasy. Wysoka na dwie kondygnacje restauracja z tarasem, okrągłymi schodami z litego drewna, piaskowymi tynkami na ścianach i lampami z lanego szkła oferuje „dania inspirowane lokalnymi smakami i międzynarodowymi trendami”. Na ostatnich piętrach usytuowano strefę SPA & wellness z basenem, saunami, tężnią, jacuzzi, zabiegami wykonywanymi z wykorzystaniem marki Phytomer i zewnętrznym tarasem. Centrum konferencyjne dysponuje trzema salami po 85 m kw., które można łączyć ze sobą. 

Inwestorem obiektu jest firma Poręczenia Kredytowe, spółka córka Europejskiej Fundacji Rozwoju Wsi Polskiej, która prowadzi w sąsiednim Gródku swój obiekt szkoleniowy Centrum Współpracy Międzynarodowej. – Nowa inwestycja w Wisełce to kontynuacja działalności naszego ośrodka w Grodnie, który jest niewystarczający na potrzeby fundacji. Potrzebujemy więcej miejsca na konferencje i spotkania z dziedziny ochrony przyrody, nauki, edukacji i kultury. Ponadto goście przyjeżdżający do Grodna na konferencje będą mogli dodatkowo skorzystać z zaplecza, jakie oferować będzie hotel w Wisełce – mówił Artur Balazs, prezes fundacji jesienią ub.r., gdy podpisywana była umowa na zarządzaniem hotelem Glar przez firmę VHM Hotel Management, dla której jest to pierwszy obiekt niezależny. Jest już operatorem hoteli Hampton by Hilton w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku oraz Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej, ma też podpisane umowy na planowane kompleksy Radisson Resort w Ustroniu Morskim i Świeradowie-Zdroju (a także, jak wynika z nieoficjalnych informacji na Radisson Blu w Mikołajkach) oraz kompleksy Harmony Resort w Kołobrzegu, Nickel Resort & Spa w Grzybowie i Szklarskiej Porębie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *