Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


7 naj

HOTELARSKIE NAGRODY ROKU „HOTELARZA” Już po raz ósmy „Hotelarz” przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, marki, sieci i zjawiska, mające NAJwiększy wpływ na polski rynek hotelarski w mijającym roku. A było z czego wybierać, bo jak widać choćby z kolejnych materiałów w grudniowym numerze „Hotelarza”, był to najlepszy rok w historii polskiego hotelarstwa.Nagrody 7 NAJ „Hotelarza” są NAJbardziej obiektywnym wyznacznikiem tego, co działo się w polskim hotelarstwie w mijającym roku, ponieważ o wyborze zwycięzców decyduje samodzielnie NAJbardziej niezależne i NAJbardziej krytyczne gremium, jakim jest Kolegium Redakcyjne „Hotelarza”. Przez cały rok obserwujemy, analizujemy, informujemy, oceniamy, jeździmy, rozmawiamy i wymieniamy się opiniami o tym, co ważnego dzieje się w polskiej branży hotelarskiej. A na koniec w grudniu przyznajemy tytuły 7 NAJ tym, którzy rzeczywiście na to zasłużyli. I wyróżniamy tych, którzy powinni być wyróżnieni, ale pierwsze miejsce jest tylko jedno.

Człowiek rokuWładysław Grochowski, właściciel i prezes Grupy Arche

Choć deweloperska Grupa Arche, której twórcą jest Władysław Grochowski na rynku hotelarskim funkcjonuje już od kilku lat – uruchomiła m.in. wielokrotnie nagradzany Tobaco Hotel w Łodzi i Puławską Residence w Warszawie– to ten rok był przełomowy dla jej zaistnienia w świadomości branży hotelarskiej. Otworzyła największy w tym roku hotel w Polsce – 4-gwiazdkowy Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim ze 199 pokojami, kończy budowę odkupionego od Warmus Investment hotelu Częstochowa, która ciągnęła się latami, i upubliczniła ambitne plany otwarcia w najbliższych latach kilkunastu kolejnych inwestycji hotelarskich. Powstawać będą zarówno w największych miastach, np. w Warszawie, gdzie rozpoczęła się już budowa ponad 350-pokojowego hotelu, Gdańsku i Wrocławiu w byłych szpitalach, ale też np. w Żninie, gdzie wiosną na terenie byłej cukrowni rozpocząć ma się budowa ogromnego centrum hotelowo-konferencyjno- rekreacyjnego z ok. 500 pokojami. Władysław Grochowski ma wizję stworzenia największej polskiej sieci hotelarskiej, którą sukcesywnie wprowadza w życie i, jak pokazuje jego dotychczasowy dorobek, jest w stanie tę wizję zrealizować.

Wyróżnienia:
Małgorzata Morek, dyrektor ds. rozwoju franczyzy w Grupie Orbis


Wynegocjowała w tym roku pięć umów franczyzowych: na hotele ibis Styles na warszawskiej Woli ze 120 pokojami i we Włochach z 214 pokojami oraz w Lublinie ze 110 pokojami, a także na 105-pokojowego ibisa w Rzeszowie i 90-pokojowego ibisa Budget w Lublinie (a jeszcze pod koniec ubiegłego roku na ibisa Styles w podwarszawskich Morach ze 103 pokojami). Dzięki temu sieć AccorHotels powiększy się o blisko 650 pokoi. Jednocześnie w tym roku ruszyły cztery wynegocjowane przez nią wcześniej ibisy Styles w Białymstoku, Siedlcach, Gnieźnie i Nowym Sączu oraz ibis pod Poznaniem łącznie z blisko 430 pokojami. Od grudnia ubiegłego roku przyczyniła się do powiększenia zasobów AccorHotels w Polsce o blisko 1,2 tys. pokoi, czyli o ponad 10 proc.

Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju sieci Hilton Worldwide w Europie Wschodniej

W tym roku ogłoszono wynegocjowane przez nią umowy franczyzowe na sześć nowych hoteli pod marką Hampton by Hilton z ponad 700 pokojami w Warszawie na Służewcu biurowym, Gdańsku Oliwie, Poznaniu, Lublinie, Kaliszu i Oświęcimiu. Jeszcze w ubiegłym roku podpisane zostały umowy na Hamptony w Gdańsku na Starym Mieście i w Łodzi łącznie z 300 pokojami. Ponad tysiąc nowych pokoi w dwa lata to wynik zasługujący na wyróżnienie, doceniany nawet na poziomie całej sieci.

Janusz Mitulski, dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International w Europie Środkowo-Wschodniej

W ciągu 1,5 roku pracy w sieci Marriott podpisał umowy na 10 nowych hoteli w Polsce (i na Courtyard by Marriott w Wilnie). Wśród nich są m.in. nieobecne jeszcze w Polsce marki Moxy (na warszawskiej Pradze) ze 140 pokojami czy AC by Marriott we Wrocławiu ze 100 pokojami, a także dwumarkowy kompleks Courtyard by Marriott i Moxy w Szczecinie łącznie z 250 pokojami, czy rebranding hotelu Mera Spa w Sopocie pod markę Marriott – pierwszy Marriott Resort w tej części Europy. W wyraźny sposób przyczynił się do zdynamizowania aktywności sieci Marriott International w naszym regionie.Debiut rokuMERCURE KRAKÓW STARE MIASTO

Flagowy hotel marki Mercure, nie tylko na polskim rynku, i nawet nie tylko na rynku regionalnym. Z wyrazistym, dobrze przemyślanym pomysłem opartym na odwołaniach do dynastii Jagiellonów i renesansu, które inteligentnie przenikają wszystkie strefy hotelu. A jednocześnie utrzymany w zgodzie najnowszymi trendami w designie hotelarskim. Łączy inspiracje historią i sztuką z nowoczesną technologią i rozwiązaniami proekologicznymi. Dobrze mogą się w nim czuć, i goście „tradycyjni”, i z pokolenie milenials, lubiący nieformalną atmosferę, mieszanie stylów i funkcji w ramach jednej przestrzeni. Mercure Stare Miasto to współczesna interpretacja Krakowa z jego polską, królewską tradycją i europejską witalnością. Dzięki temu w ciągu kilku miesięcy od otwarcia (a wiadomo, że w pierwszych miesiącach każdy hotel dopiero się dociera i „uczy na własnych błędach”) zdobył sobie opinię jednego z najlepszych w mieście na najbardziej wymagającym, krakowskim rynku. Jak podsumował jeden z gości: „This is an outstanding hotel! The staff are welcoming, rooms were luxurious and the location ideal”. Do tego powstał zgodnie z zasadami „zielonego budownictwa” i jako pierwszy nowo wybudowany hotel w Polsce obok ibisa Gdańsk zdobył certyfikat BREEAM, co, jak podkreśla dyrektor generalna Sabina Baryzel, „jest szczególnie ważne w mieście, w którym nie ma już miejsca na inwestycję negatywnie wpływającą na środowisko”.Wyróżnienia:
DoubleTree by Hilton, Wrocław


189-pokojowy hotel w kompleksie OVO, mający aspirację zostania liderem wrocławskiego rynku. Posiada wyróżniającą, owalną bryłę, której idea przenika do wnętrz z zaokrąglonymi kształtami, np. przestrzeń lobby płynnie łączy się z barem i restauracją, a ściany w niektórych miejscach gładko przechodzą w sufit. Nowoczesny standard łączący oryginalność z sieciowością i kompleksowością oferty. Jego pojawienie się znacząco wpływa na cały rynek hotelowy w mieście, który musi się w jakiś sposób definiować wobec niego.

Zamek Biskupi, Janów Podlaski

Odtworzony historyczny kompleks z centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Na 40-hektarowej działce oferuje 199 pokoi w zamku i budynkach na podzamczu nawiązujących do zabudowy folwarcznej. Zamek, podzamcze i odtworzone stajnie, w których mieści się strefa SPA & wellnes, połączono podziemnymi korytarzami. Obiekt pomyślany jako alternatywa dla hoteli konferencyjnych w pobliżu Warszawy i na Mazurach dla firm, które szukałyby oryginalnych miejsc, a Podlasie było dotąd białą plamą w tym segmencie. I wygląda na to, że ten pomysł się sprawdził.

Indigo, Kraków

Pierwszy w Polsce hotel butikowej marki z portfolio sieci IHG i od razu w pełni pokazujący jej charakter. Chociaż sieciowy, to [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl1 Komentarz dla “7 naj”

 1. alloggio.pl

  Dzięki za artykuł ciekawy .Pozdrawiam

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Drugi superluksusowy hotel w Warszawie

W najnowszym „Hotelarzu” piszemy o planach budowy drugiego po Raffles superluksusowego hotelu w Warszawie, a także rozmawiamy z Miguelem Martinsem, dyrektorem ds. rozwoju IHG w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA