Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » Salesianer Miettex przejmuje pralnię Thorax w Łodzi

Salesianer Miettex przejmuje pralnię Thorax w Łodzi


Salesianer Miettex, austriacki lider branży wynajmu tekstyliów, kontynuuje rozbudowę swoich struktur międzynarodowych. Dzięki przejęciu pralni przemysłowej Thorax w Łodzi firma nabyła pierwszą, własną pralnię w Polsce. Zakład dysponuje wydajnością 150 ton/miesiąc, a w tym tygodniu rusza kompleksowa modernizacja i rozbudowa, dzięki którym wydajność zostanie podwojona do 300 ton/miesiąc.


Głównym obszarem działalności nowego zakładu będą bielizna hotelowa i odzież robocza dla przemysłu w obszarze centralnej Polski. Razem z przejęciem nowej pralni grupa Salesianer obejmuje obecnie 23 zakłady, z czego 12 w Austrii i 11 w centralnej i wschodniej Europie. To rodzinne przedsiębiorstwo aktywne jest obecnie w 9 krajach (Austria, Węgry, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Czechy, Słowenia, Rumunia, Polska), zatrudnia 2.450 pracowników i pierze 375 ton prania/dzień.

Najnowszy zakup w postaci pralni Thorax jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku ekspansji w kraju i za granicą, co podkreśla partner zarządzający Thomas Krautschneider wskazując kierunek dalszego rozwoju grupy –Salesianer Miettex jest rentowny, w ostatnich latach stale rośniemy, konsekwentnie modernizujemy nasze zakłady minimalizując jednocześnie zużycie energii i zasobów. Pomimo znacznych inwestycji w ostatnich latach udział kapitału własnego w sumie bilansowej wynosi około 40 procent, a współczynnik spłaty wszystkich zobowiązań na podstawie EBITA wynosi 1,4 roku. Chcemy w dalszym ciągu rozwijać się dynamicznie rozszerzając sieć własnych zakładów produkcyjnych i selektywnie przejmować konkurentów rynkowych w kraju i za granicą.

Salesianer Miettex jest obecny w Polsce od 2015 roku. W tym czasie zbudowano znaczną bazę klientów w obszarze wynajmu tekstyliów, a pranie odbywało się we współpracy z partnerami lokalnymi. Przejmując nową pralnię firma zyska możliwość prania również we własnym zakresie, a dzięki bazie własnych klientów oraz klientów pralni Thorax zakład od samego początku będzie wykorzystywał w pełni swoje moce produkcyjne.

- Dokonując przejęcia tego zakładu poczyniliśmy znaczący krok naprzód na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie i dzięki temu mamy duży potencjał do dalszego rozwoju w najbliższych latach. W perspektywie średnioterminowej również w Polsce chcemy osiągnąć pozycję jednego z największych graczy na rynku - wyjaśnia Thomas Krautschneider.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Nowi dyrektorzy w hotelach Chopin Airport Development

Adriana Biernatowicz-Jadczak, dotychczasowa dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Airport Warszawa awansuje do pięciogwiazdkowego Renaissance Warszawa Airport, gdzie będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W (...)

Hotel Aquarion w Zakopanem przyjął pierwszych gości

Otwarty został hotel Aquarion ze 136 pokojami, restauracją na 180 gości i trzema salami konferencyjnymi, połączony z aquaparkiem, należącym do spółki Polskie Tatry. Hotel zarządzany (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA