Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront z certyfikatem Green Key

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront otrzymał międzynarodowy certyfikat Green Key. Przyznawany jest on obiektom, które spełniają ekologiczne rozwiązania w branży hotelarskiej oraz prężnie działają w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko.

Certyfikat Green Key przyznawany jest w 60 krajach. To międzynarodowy, przewodni standard spełniający surowe kryteria określone przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE).  Jest to także zobowiązanie oraz zapewnienie dla gości, że ich pobyt wspiera ochronę środowiska. Otrzymanie go to efekt intensywnych wysiłków hotelu w zakresie oszczędzania energii, ochrony wody, zarządzania odpadami oraz edukacji ekologicznej.

– Coraz częściej podejmujemy świadome wybory, zważywszy na dobro naszej planety. Chcieliśmy także, aby wybór hotelu powielał te decyzje. Nasza firma Hotel Co 51, której jesteśmy częścią, przykłada dużą uwagę do ekologicznych rozwiązań. Zdobycie tego certyfikatu jako pierwsi w portfolio firmy to część planu, który ma jedynie pokazać, jak wiele dla nas znaczy zrównoważony rozwój i dbanie o nasze miejsce do życia – mówi Aneta Stępkowska, dyrektor generalna Courtyard by Marriott Gdynia. – Chcemy być jednakowo odpowiedzialni za miejsce, które oferujemy, ale także być przykładem do ich powielania jako ludzie. Każdy pracownik jest przeszkalany, uświadamiany jak wielkie znaczenie ma dla nas segregacja śmieci, wybór lokalnych dostawców, a także wszelkie inicjatywy społeczne, jak i te wspierające zrównoważony rozwój.

Courtyard by Marriott Gdynia wprowadził lub udoskonalił poniższe praktyki:

  • monitorowanie żużycia wody i jej redukcja bez wpływu na komfort gości,
  • zamawianie papieru wyłącznie z recyklingu,
  • instalacja dystrybutora z przefiltrowaną wodą miejskiej sieci wodociągowej na przestrzeni konferencyjnej,
  • redukcja zużycia plastiku poprzez eliminacje opakowań jednorazowego użytku lub zastąpienie je ekologicznymi rozwiązaniami,
  • podzielenie segregacji śmieci na 5 trakcji w całej przestrzeni hotelowej. Dodatkowo, wprowadzenie kompaktora do systemu usuwania odpadów pozwoliło zmniejszyć ilość transportu o 60 proc.,
  • wykorzystanie 100 proc. energii ze źródeł odnawialnych. Efektywność energetyczna i redukcja emisji dwutlenku węgla. Wdrożono rozwiązania zmniejszające zużycie energii i emisję dwutlenku węgla,
  • zaangażowanie i edukacja społeczna. Zespół hotelu uczestniczy w różnych inicjatywach na rzecz ochrony środowiska. Sadzi drzewa, sprząta pobliską plażę. Organizuje wewnętrzne zbiórki nakrętek, żywności dla zwierząt, wspiera inicjatywy Dnia Ziemi, wspiera lokalne społeczności, w tym Dom Pomocy Społecznej w Gdyni, edukuje i zachęca pracowników do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Courtyard by Marriott Waterfront położony tuż obok Skweru Kościuszki, plaży i Bulwaru Nadmorskiego został otwarty w 2015 r. Posiada 200 pokoi w tym 128 z widokiem na morze, centrum konferencyjne z dziewięciom salami o łącznej powierzchni ponad 1 tys. m kw., największa z nich, z panoramicznym widokiem na morze oraz tarasem widokowym, na ponad 500 osób. Hotel należy do firmy Hotel Co 51 Poland, który jest częścią Grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na europejskim rynku nieruchomości od 35 lat. Aktualnie Hotel Co 51 jest najemcą i operatorem ponad 40 hoteli w całej Europie. Wszystkie te hotele są częścią portfela inwestycyjnego Vastint.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *