Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Czarne punkty dla RAVAK za wyjątkowy design

Czarne punkty dla RAVAK za wyjątkowy design

Czeski producent wyposażenia łazienkowego zdobył dwa czarne punkty 
w tym samym czasie. W Chicago nagrodę Good Design otrzymały aż dwa produkty – seria umywalek Moon i nowa, wolnostojąca wanna Solo, po raz pierwszy zaprezentowana na festiwalu Designblok w Pradze.


Umywalki Moon stają się współczesnym symbolem marki RAVAK, która wyróżnia się silną orientacją na oryginalny design. Ich autorem jest czeski designer Kryštof Nosál, który tworzy wzornictwo dla RAVAK od 2016 roku i już teraz może pochwalić się prestiżowymi nagrodami za produktu RAVAK, m.in.: Red Dot, iF Design Award czy Top Design Award.


Seria pięciu umywalek nablatowych produkowanych z konglomeratu wywodzi się od podstawowego, geometrycznego kształtu okręgu, który został poddany modyfikacji. „Cała seria nosi w sobie rzeczywisty proces tworzenia. W pierwszej kolejności powstała umywalka w kształcie okręgu, następnie z jej modyfikacji utworzyłem owalną umywalkę, do której w drugiej wersji dodałem płaszczyznę do odkładania kosmetyków. Ponownie wróciłem do kształtu okręgu, który poprzez ścięcie dał nam umywalkę z możliwością montażu przy ścianie. W ostatniej fazie tworzenia powstała umywalka o nieregularnym kształcie, która łagodzi całą serię 
i nadaje jej lekkości“ mówi autor i założyciel studia Nosal Design.

Oryginalny kształt wanny został zainspirowany purystycznym stylem. Prostokątna podstawa wanny SOLO dodaje wizualnej stabilności i harmonijnie łączy się z owalnym kształtem górnej krawędzi. Wanna swym minimalistycznym wyglądem dominuje  w łazience i staje się jej centralnym punktem. W unikalny sposób łączy ze sobą dwa geometryczne kształty tworząc spójną całość.

Good Design jest najbardziej prestiżową, znaną i najstarszą na świecie nagrodą w zakresie wzornictwa, przyznawaną od 1950 roku w Chicago. Twórcami nagrody byli architekci Eero Saarinen, Edgar Kaufmann Jr oraz bracia Charles i Ray Eames. Logo w kształcie czarnego punktu zaprojektował grafik Mort Goldsholl.
Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana każdego roku przez Muzeum Architektury i Wzornictwa, Chicago Athenaeum, we współpracy z Europejskim Centrum Architektury, Sztuki, Projektowania i Studiów Miejskich. Good Design nagradza nowe produkty opracowane i produkowane w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-06 Kelner/Kelnerka Kraków
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-06 Barman Kraków
  2019-02-15 Kierownik zmiany Kucharzy Hotel Aspen
  2019-02-07 Pracownik Działu Technicznego/Konserwator Warszawa
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA