Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » ibis budget Toruń razem z działką pod ibis Styles za 11 mln zł

ibis budget Toruń razem z działką pod ibis Styles za 11 mln zł


Bydgoska spółka Cube zawarła przyrzeczoną umowę kupna od Orbisu hotelu ibis budget Toruń za blisko 6,5 mln. zł. Jednocześnie ustalono, że sprzedaż sąsiedniej nieruchomości przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki, z niedokończonym budynkiem hotelowym za ponad 4,5 mln. zł nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2019 r.

Na podstawie długoterminowych umów franczyzy ibis budget Toruń będzie kontynuował działalność pod dotychczasową marką, a na sąsiedniej nieruchomości powstanie ibis Styles. Transakcja sprzedaży hotelu ibis budget i sąsiedniej działki jest zgodna ze strategią Orbisu, która ma na celu m.in. koncentrację inwestycji własnych na kluczowych rynkach regionu, optymalizację zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz powiększanie sieci hoteli.

Firma deweloperska Cube, która w 2013 r. uruchomiła franczyzowy Mercure Bydgoszcz Sepia, w 2017 r. kupiła też od Orbisu hotel Mercure Toruń za 18 mln zł. Obecnie więc jest właścicielem trzech hoteli pod markami AccorHotel z 283 pokojami i planuje uruchomienie kolejnego ze 110 pokojami.  Po stronie Cube obsługę prawną transakcji przeprowadził Doradca Prawny Trustlex Adam Nawrocki, podobnie jak w przypadku Mercure Toruń Centrum.

ibis Budget Toruń z 83 pokojami powstał w 2009 r. (wówczas jako Etap) na działce po wyburzonym hotelu Kosmos. Od początku planowany był tam też drugi hotel ze 110 pokojami, który miał działać pod marką ibis, ale w związku ze zmianą strategii Orbis wstrzymał jego budowę.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA