Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Z Branży » „Wielkanoc bez granic” w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego

„Wielkanoc bez granic” w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego


Polski Holding Hotelowy (PHH) został partnerem akcji „Wielkanoc bez granic”, organizowanej przez Instytut Myśli Schumana. W Poniedziałek Wielkanocny dwa warszawskie hotele, należące do PHH – Renaissance i Courtyard by Marriott – będą gościły cudzoziemców, którzy na co dzień studiują lub pracują w Polsce.

Celem akcji „Wielkanoc bez granic” jest budowanie relacji między Polakami a obcokrajowcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Czas Świąt jest dobrym momentem, żeby wykorzystując przerwę w zajęciach na uczelni czy w pracy, zaprosić cudzoziemców na Śniadanie Wielkanocne lub Obiad Wielkanocny. Jak tłumaczą organizatorzy akcji – dobre, osobiste relacje pomogą osobom, które przebywają w Polsce, poznać naszą kulturę, tradycję i wiarę chrześcijańską. Ten jedyny w swoim rodzaju projekt jest kontynuacją dzieła „Wigilia bez Granic”, którą Instytut Myśli Schumana z dużym sukcesem organizuje od lat.

- Cieszymy się, że Polski Holding Hotelowy włącza się w tę piękną inicjatywę „Wielkanoc bez granic”, dzięki której osoby, które przebywają w Polsce mogą poczuć się zaopiekowane przez polskie rodziny w tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych. Wielkanoc to czas spotkania i rozmowy w gronie rodziny i najbliższych. Istotą tych najważniejszych w naszej tradycji Świąt jest również budowanie relacji między ludźmi, otwieranie się na innych. W tym roku po raz pierwszy dwa nasze warszawskie hotele – Courtyard by Marriott i Renaissance, ugoszczą grupę kilkudziesięciu osób – cudzoziemców i polskich rodzin, gdzie wspólnie przy świątecznym stole będziemy mogli przekazać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Polski Holding Hotelowy oraz Instytut Myśli Schumana zapraszają do spotkania w dwóch warszawskich hotelach w dniu 22 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1 (w godz. 11.00-14.00), drugie w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel, ul. Żwirki i Wigury 1H (w godz. 12.00-15.00). Uczestnicy wielkanocnego śniadania w hotelach PHH będą mieli możliwość degustacji tradycyjnych potraw ze specjalnego zestawu dań, który będzie nawiązywał do najlepszej polskiej tradycji Świąt Wielkanocnych. W menu znajdzie się m. in. żurek gotowany na wędzonce z chrzanem i jajkiem, kaczka pieczona w jabłkach i majeranku podawana na purée z czerwonej kapusty, pasztet domowy czy wyśmienite jajka z kremem koperkowo-rzeżuchom, chrzanowym i kawiorowym.

Budowanie relacji „serce do serca”

-  „Wielkanoc bez granic” jest organizowana po raz drugi i jest kontynuacją dzieła „Wigilia bez granic”, która odbywa się od trzech lat i wzbudza duże zainteresowanie wśród Polaków i cudzoziemców. Duże zainteresowanie wśród obcokrajowców wynika z chęci poznawania polskiej tradycji, kultury i historii. Zaproszenia, które otrzymują od polskich rodzin na Wigilię i Wielkanoc wzbudzają w nich podziw, że Polacy pozwalają im zbliżyć się tak blisko, wprowadzając ich w to intymne miejsce rodzinnych klimatów, aby budować relacje serce do serca. Wynikiem tych spotkań są relacje, które przechodzą we współpracę kulturalną, gospodarczą, wspólnotową i społeczną. Cieszymy się, że od samego początku nasze ogólnopolskie akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród Polaków, jak i cudzoziemców – wyjaśnia prof. Zbigniew Krysiak, prezesa Instytutu Myśli Schumana.

Instytut Myśli Schumana będzie promować pomysł "Wielkanocy bez granic" na uczelniach, w firmach zatrudniających cudzoziemców, przez wojewódzkie urzędy do spraw cudzoziemców, w parafiach, szkołach i mediach. Przygotowywane są spoty telewizyjne i radiowe oraz plakaty i ulotki.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności