Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2), PERSONALIA » Dwóch Mistrzów Wiedzy Hotelarskiej w jednej szkole

Dwóch Mistrzów Wiedzy Hotelarskiej w jednej szkole


W kwietniu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Finał objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Decyzją organizatorów XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przebiegła pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

Paulina Kubala i Krzysztof Studziński


W etapie okręgowym XI edycji OWH wzięło udział 354 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 30 uczniów z najwyższymi wynikami. W dniach 8-11 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi etap  sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi zagranicznego gościa w recepcji hotelowej oraz obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym jury wyłoniło finałową piętnastkę, która przystąpiła do zadań praktycznych. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni, natomiast I Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 została Paulina Kubala, również uczennica tej szkoły. Poza  nagrodami rzeczowymi i tytułami zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.


Katarzyna Thiel- Winkler, wicedyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni. Trener i opiekun uczniów startujących w OWH


 

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności