Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 03/2017, AKTUALNOŚCI » W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Autograph Collection

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Autograph Collection

Deweloper Angel Poland Group otworzy w Krakowie pierwszy w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, należącą do sieci Marriott International. 5-gwiazdkowy obiekt w zabytkowej kamienicy przy ul. Stradomskiej, w sąsiedztwie Wawelu, dysponował będzie 125 pokojami. Data otwarcia nie została określona. Kolejny Autograph, jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, powstać ma w Warszawie na Starym Mieście.

Autograph Collection to lifestyle’owa marka z segmentu soft brand stworzona przez Marriotta w 2009 roku. Zgodnie z założeniami, skupiać ma najbardziej oryginalne, niezależne hotele butikowe na świecie. Obecnie działa pod nią 110 obiektów, w tym ok. 30 w Europie, które korzystają z globalnego systemu dystrybucji i marketingu oraz programów lojalnościowych Marriott International, ale pozostają niezależne operacyjnie. Autograph Collection w portfolio sieci jest odpowiednikiem bardziej zestandaryzowanych marek Marriott Hotels i Renaissance. Krakowski obiekt powstanie w kamienicy, której historia sięga XIV wieku. Obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. kościół zakonu bożogrobców, szpital, urząd celny, siedziba dowództwa wojskowego, a po wojnie lokale mieszkalne. W 2013 roku miasto sprzedało nieruchomość za blisko 28 mln zł Angel Poland Group. – Bogata historia tego wspaniałego budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki – mówi John Licence, continental brand leader w Europie dla Autograph Collection Hotels. – Inwestycja będzie mogła pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w mieście i wysokim na dziewięć metrów barem, oferując unikatową, elegancką przestrzeń. Wierzymy, że stanie się ona miejscem spotkań dla krakowian, a goście hotelowi poczują się jak w domu w jednym z najstarszych i najbardziej tętniących życiem europejskich miast. W rozbudowanym i nadbudowanym obiekcie znajdą się też luksusowe apartamenty mieszkalne oraz SPA i ogród o powierzchni 6 tys. mkw. z dużą rozmaitością zieleni: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste. – Zgodnie z naszą filozofią każdy projekt, który realizujemy, ma przynieść korzyści lokalnej społeczności nie tylko przez poprawę jakości otoczenia, ale także codziennego życia mieszkańców – mówi Shachar Samuel, współwłaściciel firmy deweloperskiej Angel Poland Group, która działa od 2003 roku i zrealizowała już inwestycje o wartości ponad 500 mln euro. W portfolio firmy znajdują się m.in. kompleks OVO z Double Tree by Hilton oraz hotel The Granary we Wrocławiu, a także inwestycje mieszkaniowe Angel Wawel, Angel Plaza i Angel City w Krakowie.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA