Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 03/2010, ZARZĄDZANIE I MARKETING » 10 rad jak przyciągnąć i utrzymać klienta?

10 rad jak przyciągnąć i utrzymać klienta?

Pomysłów na to, jak przyciągnąć, a potem utrzymać klienta jest całkiem sporo i są już one stosowane z powodzeniem w hotelach na świecie. Oto lista 10 najpopularniejszych rozwiązań.

1. Zniżka dla
stałych klientów
.

Tu można zastosować kilka opcji, budując
w ten sposób program lojalnościowy w stosunku
do wiernych gości:
 • określona, stała zniżka dla osób,
  które będą korzystały z usług hotelu
  po raz kolejny,
 • system: im więcej powrotów do hotelu,
  tym większa zniżka,
 • większa zniżka w tzw. low sezonie
  albo właśnie high sezonie,
 • dodatkowa zniżka w przypadku, gdy
  dana osoba przyjeżdża dwukrotnie do
  hotelu w tym samym sezonie,
 • cena za pobyt tygodniowy skalkulowana
  za 6 dni, a za dwutygodniowy
  jak za 11 dni.

2 Zniżka dla klienta,
który poleci hotel
innym osobom.


Można tu zastosować opcję: im więcej
poleconych osób, tym większy upust.3 Specjalne zniżki dla
osób z małymi dziećmi.


Pakiety rodzinne, niższa cena dla drugiego
dziecka w pokoju, posiłki gratis dla maluchów
do 7. roku życia, darmowa baby sitter/
animator/miniprzedszkole na terenie obiektu,
niższa cena różnych kursów organizowanych
dla dzieci przez hotele i in.4. Zniżki dla seniorów.


Wiek seniora każdy ośrodek może sobie
ustalić samodzielnie, ale należy być ostrożnym
ze zbyt niską granicą. Po pierwsze – ze
względu na ewentualną zbyt dużą liczbę
klientów korzystających z tej zniżki, po drugie
– ze względów na możliwość urażenia
np. 58-letniej kobiety, która za seniorkę się
nie uważa.5 Możliw [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Anna Kłossowska

Komentarze: 10 dla “10 rad jak przyciągnąć i utrzymać klienta?”

 1. reklamowiec

  dobre są tez gadżety reklamowe, które można rozdawać na przykład po wszystkim. A skąd je wziąć, albo pomysły na nie? Choćby od agencji reklamowej, initi.pl – taki przykład – grunt to pomysł :)

 2. Zniżki zawsze dobrze działają na klientów ;) Ważne jest jednak też, żeby znaleźć sposób na skuteczne dotarcie z informacją o takich promocjach. U mnie bardzo fajnie sprawdzają się powiadomienia smsowe, myślę, że są znacznie skuteczniejsze niż choćby maile. Niedawno wyszła też ciekawa aplikacja od SerwerSMS – „OKAZJE SMS”. Umożliwia m.in. gromadzenie baz danych czy wydawanie kodów rabatowych: http://serwersms.pl/media/informacje-prasowe/artykul/590-ruszyla-nowa-aplikacja-opracowana-przez-platforme-serwersms-pl Warto się zapoznać :)

 3. Iga, SMS jak najbardziej, ale potrzebne są jeszcze bazy klientów do tego. Ja korzystam z http://www.bazysms.pl, Można filtrować po wieku, płci, lokalizacji itd.

 4. Pensjonariuszka

  Reklama w sieci to podstawa- strona, facebook, mailing, katalogi/bazy noclegowe. Ostatnio na fajny poradnik w tym temacie trafiłam- bardzo przydatne informacje. Powoli wdrażam rozwiązania, o których tam przeczytałam i widzę większy odzew klientów niż wcześniej, http://guide.zapizap.com/informacja-o-poradniku/ Polecam.

 5. Do Pensjonariuszka

  No całkiem przydatny poradnik dla osób, które mają jakiś obiekt noclegowy, chociaż można go też zastosować do innych rodzajów działalności. Dobrze, że napisany przystępnym językiem.

 6. faktycznie jak dla mnie własnie różnego rodzaju opcje mające utrzymać klienta sprawdzają się najlepiej ja sama stosuję karty rabatowe i klienci sami dopytują o to jak taką kartę dostać, to że przyciągają wzrok i przypominają klientowi o nas w portfelu to jeszcze inna sprawa, ja karty robiłam w cardon bo są bardzo wysokiej jakości i nic się nie ściera i nie zaczyna nieestetycznie wyglądać a do tego robią ciekawe projekty i faktycznie o wszystko można dopytywać po sto razy

 7. DorotaPaczek

  Myślę, że liczy się relacja z klientem, dobra relacja. Nawiązanie nie jest sprawą najprostszą, ale wówczas można zyskać lojalnego klienta, któremu owa właśnie lojalność nie pozwoli na korzystanie z usług konkurencyjnych hoteli. Tacy klienci dzwonią, rezerwują wracają. Są jedynymi z najcenniejszych…

 8. Warto też stworzyć persony, by dopasować ofertę pod swoich klientów, Zainteresowane osoby odsyłam do artykułu: http://analizamarketingowa.pl/index.php/2016/09/30/potencjal-person-cz-1/

 9. Klient lubi jak się o niego dba, interesuje się nim. To przyciąga i pokazuje nas w lepszym świetle. Warto poświęćić na to trochę więcej czasu – kamflex.pl/blog/86#posprzedazowa-obsluga-klienta – w tym linku znjadują się rozwiązania, które warto znać. Nie spodziewałam się że CRM, może być tak skuteczny!

 10. Najlepsze są działania długotrwałe i kreatywne. Taka branża, konkurencja coraz większa, nie tylko ze strony innych hoteli.. Warto wszystko to powiązać z odpowiednim wizerunkiem dopasowanym do grupy docelowej. Taka jestem mądra:) ale nam to wszystko robi agencja (Nakatomi – 100% profesjonalizmu), jesteśmy bardzo zadowoleni, warto inwestować w taki kompleksowy rodzaj współpracy.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA