Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Nowy dzierżawca hotelu Ossa. Co na to Małgorzata Chechlińska?

Nowy dzierżawca hotelu Ossa. Co na to Małgorzata Chechlińska?


Rada wierzycieli hotelu Ossa zdecydowała o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym dzierżawcą hotelu, powiązaną z byłą właścicielkę obiektu Małgorzatą Chechlińską, spółką Centrum Kongresowe Ossa. Nowym dzierżawcą jest firma Horest Hotel Pod Żaglami i jak twierdzi Chechlińska, jest to „podmiot powiązany z Jerzym Modrzejewskim, człowiekiem, który w imieniu Zygmunta Solorza, był twarzą medialnej nagonki przeciwko niej”, a ponieważ obiekt jej zdaniem został przejęty niezgodnie z prawem, ma nadzieję, że zostanie on pozbawiony prawa do zarządzania nim jeszcze przed końcem tego roku.Umowa dzierżawy została zawarta na czas 1 roku, począwszy od początku 2018. Choć kwota wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego oszacowana przez syndyka wynosiła 240 tys. zł brutto, to jak mówi Tomasz Górski, reprezentujący firmę Horest, nowy czynsz jest kilkukrotnie wyższy niż wywoławczy.

Górski zarządzający obecnie hotelem to doradca hotelarski, który wcześniej zajmował się doradztwem inwestycyjnym, architektonicznym i organizacyjnym przy uruchomieniu m.in. hoteli Arłamów, a wcześniej Zamek Ryn. Obecnie w branży mówi się, że reprezentuje on interesy Zygmunta Solorza, jednak zapytany o to przez „Hotelarza” nie udzielił odpowiedzi.

Czterogwiazdkowy Hotel Ossa Congress&SpaHotel koło Rawy Mazowieckiej jest w upadłości likwidacyjnej od czerwca 2016 roku. Nadal  działa i zatrudnia ok. 180 osób.  Zobowiązania hotelu wobec ponad 70 wierzycieli wynoszą łącznie ok. 200 mln zł.

Jak ujawniła "Rzeczpospolita", na koniec 2016 r. przychód dzierżawcy hotelu - spółki Centrum Kongresowe Ossa - wyniósł ponad 36,3 mln zł, a zysk przed opodatkowaniem 7,7 mln zł. Syndyk, mec. Barbara Petryniak-Sidowska, odmówiła podania, ile z tego wpływa do masy upadłościowej.

Ossa dwukrotnie była już wystawiona na sprzedaż. Ostatni, zakończony 12 stycznia tego roku przetarg, również nie przyniósł rozstrzygnięcia. Cena wywoławcza obiektu wynosiła wówczas 147 mln zł. Ze sprzedaży mają być pokryte wierzytelności PKO BP (a także innych wierzycieli, m.in. ZUS). Wierzytelności bankowe są zabezpieczone wekslami wystawionymi przez Małgorzatę Chechlińską i jej męża Grzegorza Krzanika oraz hipotekami na niektórych nieruchomościach, których są współwłaścicielami, m.in. trzema zakopiańskimi hotelami - Litwor, Belvedere oraz Czarny Potok.

Poproszona przez nas o komentarz w tej sprawie Małgorzata Chechlińska, przesłała do naszej redakcji oświadczenie i ze względu na sporny charakter sprawy, poproszono nas o opublikowanie wysłanego pisma w całości.

 1.      „Syndyk nie wymówił kierowanej przeze mnie spółce dzierżawy Hotelu Ossa, bowiem od 2014 roku czyli na prawie dwa lata przed tym kiedy rozpoczęło się postępowanie upadłościowe spółki, która powołała do życia Hotel Ossa, nie kieruję spółką, która dzierżawiła Hotel Ossa.

Potwierdzam jednak, że prawdopodobnie pod wpływem wycelowanej we mnie brutalnej kampanii dezinformacyjnej Polsatu, wypowiedziano umowę dzierżawy Hotelu Ossa spółce należącej do moich wieloletnich współpracowników – destabilizując w ten sposób sytuację uczciwych, praworządnych przedsiębiorców i świetnych pracowników”.2.      „Jako osoba będąca przedstawicielem upadłej spółki Park Edukacji S.A. będącej właścicielem Hotelu Ossa, z wielkim niepokojem stwierdzam, że obecnie dzierżawi go podmiot powiązany z Jerzym Modrzejewskim, człowiekiem, który w imieniu Zygmunta Solorza, był twarzą medialnej nagonki przeciwko mnie i przeciwko spółkom, które założyłam lub z którymi aktualnie współpracuję.  Po rozwiązaniu umowy dzierżawy Hotelu Ossa ze spółką moich byłych współpracowników, Syndyk i Rada Wierzycieli zorganizowali przetarg, do którego przystąpiły spółki powiązane ze sobą osobowo, z którymi również powiązany jest właśnie Jerzy Modrzejewski, wieloletni współpracownik Zygmunta Solorza, właściciela Polsatu, czyli stacji, która przez całą jesień donosiła o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących zarządzania hotelami, które stworzyłam (w tym Hotelu Ossa).

Do przetargu wystartowała spółka Solservice Group sp. z o.o. (krs nr 0000526911), w której udziałowcami są Pan Mecenas Jerzy Modrzejewski oraz Tomasz Wierczewski a jej Prezesem jest Tomasz Wierczewski. Następnie spółka Hotel Team Holding sp. z o.o. (poprzednia nazwa Global Hotels Group sp. z o.o., krs nr 0000657116), której jednym ze wspólników i prezesem zarządu jest ten sam Tomasz Wierczewski a pełnomocnikiem procesowym tej spółki jest kancelaria Mecenasa Jerzego Modrzejewskiego. Co więcej, powiązana z Jerzym Modrzejewski spółka Horest Hotel Pod Żaglami sp. z o.o.(KRS0000653790) wygrała przetarg na dzierżawę Hotelu Ossa w grudniu 2017 roku. Tomasz Wierczewski jest w tej spółce Wiceprezesem a  kancelaria Modrzejewski i wspólnicy jest między innymi jej pełnomocnikiem procesowym. W mojej ocenie zatem, Hotelem Ossa zarządza obecnie grupa powiązanych ze sobą podmiotów, które w specyficzny sposób pozyskały ten kontrakt.

Ponieważ według mnie przejęli oni Hotel niezgodnie z prawem, jako polski przedsiębiorca mam nadzieję, że zostaną pozbawieni prawa do zarządzania nim  jeszcze przed końcem roku. Nie mogą bowiem w gospodarce państwa prawa funkcjonować układy.  Wymuszenie, niezależnie od tego, czy dochodzi do niego z użyciem siły, jak w przypadku najazdu na Hotel Litwor w Zakopanem w nocy 29/30 lipca 2017 , czy z użyciem transmisji telewizyjnej żeby zniesławić osobę i firmy przed wielomilionową publicznością, pozostaje zawsze wymuszeniem."

Hotel Ossa dysponuje 523 pokojami, trzema wielkimi salami konferencyjnymi (na czele z mieszczącą 1600 osób) oraz 35 mniejszymi, dużą powierzchnią wystawienniczą (3,5 tys. mkw.), pięcioma restauracjami, spa z basenem, parkingiem na 800 aut i dwoma lądowiskami dla helikopterów.

 

 

1 Komentarz dla “Nowy dzierżawca hotelu Ossa. Co na to Małgorzata Chechlińska?”

  1. Widać że zarządzanie nie idzie w parze z marką . Kilka lat temu jedzenie , standard oraz wizualizacja była dużo lepsza – miesiąc temu jedzenie gorsze niż w fast food , tynki odpadają

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA