Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » InterContinental Warszawa – obłożenie 84 proc.

InterContinental Warszawa – obłożenie 84 proc.


Obłożenie hotelu InterContinental w Warszawie w 2017 r. wyniosło 84 proc, tyle samo co rok wcześniej, a średnia cena za pokój w euro wzrosła o 9 proc. – wynika z raportu rocznego firmy Warimpex.Warimpex jest w 50 proc. dzierżawcą warszawskiego InterContinentalu z 414 pokojami, obok UBM.  W 2012 r. Warimpex i UBM sprzedały hotel funduszowi inwestycyjnemu należącemu do grupy DekaBank i zawarły umowę dzierżawy, na podstawie której hotel będzie wynajmowany w zamian za stały czynsz i do 2027 r. dalej prowadzony pod marką InterContinental. W grudniu 2017 r. umowa dzierżawy i zarządzania została przedłużona o 7 lat do 2034 r. W maju ub.r.  Warimpex sprzedał spółki właścicielskie lub prowadzące pozostałe polskie hotele: Andel’s w Krakowie i Łodzi, Angelo w Katowicach, Chopin w Krakowie i Amber Baltic Międzyzdroje.


1 Komentarz dla “InterContinental Warszawa – obłożenie 84 proc.”

  1. …średnia cena za pokój w euro wzrosła o 9 proc..aha, widac, ze szukamy pozytywow za wszelka cene ? A o ile wzrosla srednia cena w pln, ktore to umocnilo sie z minionym roku do Euro wlasnie o ta sama wartosc %.
    Przeciez hotel kwotuje swoje raty w lokalnej walucie…

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Sukces kolejnej edycji HMC

POD PATRONATEM HOTELARZA Jedna konferencja – kilkadziesiąt godzin spędzonych ze specjalistami, tysiąc uczestników, mnóstwo pozytywnych emocji. Tak w skrócie można podsumować Hotel Marketing Conference 2018 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA