Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Grupa Unirest kupiła kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w Krakowie

Grupa Unirest kupiła kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w Krakowie


Dzisiaj zawarta została transakcja sprzedaży hoteli DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton z 393 pokojami w Krakowie. Nabywcą jest Grupa Unirest, która od kilku lat aktywnie działa na rynku hotelowym w Polsce.

Strony nie podają wartości przeprowadzonej transakcji. Dwumarkowy kompleks Hiltona otwarty został w 2015 r. Jego inwestorem była spółka Euro-Hotele należąca do małopolskiego przedsiębiorcy Adama Fudaleja, który w Nowym Brzesku pod Krakowem posiada też Zakłady Przetwórstwa Mięsnego.

DoubleTree by Hilton Hotel & Convention Center składa się z 232 pokoi, centrum konferencyjnego z 16. salami o pow. 3150 m kw. oraz strefy wellness z basenem i saunami. Hampton by Hilton dysponuje 161 pokojami oraz czterema salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 152 m kw. Łączna powierzchni użytkowa całego kompleksu wynosi ponad 26 tys. m kw. Z uwagi wielkość całego kompleksu hotelowego, jest to jedna z najbardziej znaczących transakcji na rynku hotelowym w Polsce w ostatnich latach.

Nowo nabyte krakowskie obiekty będą kolejnymi hotelami sieciowymi w portelu Grupy Unirest. Dotychczas posiadane przez spółkę hotele to: Hampton by Hilton Gdańsk-Oliwa (100 pokoi) i Hampton by Hilton Oświęcim (120). Ogłosiła też plany otwarcia Hiltona Garden Inn w Radomiu (115), a także kupiła działkę pod hotel w centrum Katowic oraz kamienicę w centrum Wrocławia (z nieoficjalnych informacji wynika, że uruchomiony w niej miałby być hotel pod marką Indigo).

DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton Kraków będą zarządzane przez Mirosława Moczarskiego, wiceprezesa spółki Unirest Management. Agentem pośredniczącym przy transakcji była firma doradcza Property Partner Investments.

Komentarze: 2 dla “Grupa Unirest kupiła kompleks DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton w Krakowie”

  1. Świetne obiekty! Hotele miały cudownych gości, życzę powodzenia

  2. Bardzo dziękuje za mile słowa. Pozdrawiam MM

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA