Druga edycja Art Lives Here by Leonardo Hotels dla fotografów z trzytygodniową rezydencją artystyczną w Warszawie

Sieć Leonardo Hotels po raz drugi organizuje konkurs skierowany do fotografek i fotografów z Europy Art Lives Here by Leonardo Hotels. Troje laureatów otrzyma trzytygodniowy udział w rezydencji artystycznej, podczas której stworzą serię fotografii inspirowanych Warszawą. Najlepsze dzieła powstałe w trakcie rezydencji dołączą do kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.

Właśnie rozpoczął się nabór artystów ze świata fotografii. Jury konkursu Art Lives Here by Leonardo Hotels czeka na zgłoszenia do 2 czerwca, a z początkiem lipca troje artystów rozpocznie pobyt w Warszawie. – Warszawa – stolica kontrastów, tętniąca życiem, nowoczesna czy z tradycją? Jak rezydenci konkursu zobaczą ją w obiektywie aparatu? Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o tym podczas drugiej edycji konkursu Art Lives Here. Tym razem mocniej niż do tej pory skupiamy się na fotografii i z wielką ciekawością efektów oczekujemy na przybycie artystów do naszych hoteli – mówi Nino Rosenlund, City General Manager Leonardo Hotels Warsaw. – Sztuka jest nieodłączną częścią naszego DNA. Ogłaszając nabór na rezydencję artystyczną, jeszcze szerzej otwieramy dla niej drzwi. Stajemy się przestrzenią tworzenia sztuki, a nie tylko przeznaczoną do jej oglądania.

Futurystyczna instalacja "Plexus" Norberta Delmana w NYX Hotel Warszawa i kolejne...

Sztuka w Leonardo Hotels, a zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw, inspiruje się miastem i jednocześnie jest źródłem inspiracji dla młodych artystów. Dzieła czołowych postaci związanych z polską sceną sztuki współczesnej, w tym mural M-City Mariusza Warasa, futurystyczna instalacja Norberta Delmana, czy „słońce” – Wschód/Zachód Anny Barlik, są tego przykładem. Rozpoczynający się projekt Art Lives Here ma przyciągać do Warszawy jeszcze więcej zdolnych fotografów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a także państw bałtyckich i skandynawskich.

„słońce – Wschód/Zachód" Anny Barlik

Temat drugiej edycji konkursu brzmi: „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”, a tętniące życiem centrum Warszawy ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Jury konkursu – uznani przedstawiciele świata sztuki – spośród prac wykonanych podczas rezydencji wybiorą tę, która na stałe zostanie w kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw, tak jak zwycięska praca Laure Catugier, która wygrała pierwszą edycję konkursu.

Aleksandra Wliszewska, "Lolita"

– Sztuka i jej odbiór to sprawy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko. Kolekcja prac wykonanych dla Leonardo Hotels będzie tego najlepszym przykładem – mówi Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu. 

Mariusz Tarkawian. "Monolit"

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Artyści-fotografowie chętni do wzięcia w nim udziału powinni do 2 czerwca przesłać zgłoszenie na adres mailowy: artliveshere@leonardohotels.com. Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze troje laureatów konkursu, którzy zostaną zaproszeni do Warszawy. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *