„Malachit” i „Chalkozyn” z nowym wyglądem

Znamy już projekty graficzne dwóch ośrodków należących do sieci INTERFERIE, które modernizowane będą w najbliższym czasie przez spółkę: hotelu górskiego „Malachit” w Świeradowie Zdroju oraz „Chalkozynu” w Kołobrzegu. A dzięki wielkoformatowej siatce, która zawiśnie na „Chalkozynie”, mieszkańcy i turyści przebywający w nadmorskim kurorcie dowiedzą się, jak budynek będzie się prezentował po modernizacji.

Nadbałtycki obiekt spółki INTERFERIE przejdzie poważną zmianę wyglądu – elewacja zostanie ocieplona, zmieniona zostanie jej kolorystyka: pojawi się więcej barw kawy z mlekiem, szarości i odcieni chłodnego pomarańczu. Ściany z geometrycznymi wzorami przypominać będą nieco korę drzewa, a główne wejście będzie miało formę wydłużonego, częściowo zabudowanego prostokąta  z wyraźnym logo spółki. Oprócz docieplenia przeprowadzone zostaną także remonty balkonów oraz usprawnienia w zakresie instalacji przeciwpożarowej. Projekt przygotowało szczecińskie Biuro Architektoniczne Makowski&Sołdek, które było zaangażowane także w prace projektowe w innych kołobrzeskich hotelach. Pozwoli to więc zagwarantować spójny, elegancki wygląd tej części promenady. Cała modernizacja w zamierzeniach spółki będzie inwestycją wieloletnią. O tym, jak ostatecznie wyglądać będzie „Chalkozyn”, informować będzie wielkoformatowa siatka, która powieszona zostanie na fasadzie budynku.  

Jest już również gotowy zweryfikowany projekt architektoniczny hotelu górskiego „Malachit” w Świeradowie – tu zakres prac obejmuje wzniesienie nowego skrzydła hotelowego, w którym znajdzie się mini aquapark wraz ze strefą relaksacyjną. Architekci zmodyfikowali nieco pierwotną koncepcję: zmniejszyli wysokość nowego budynku i wprowadzili bardziej regularny kąt nachylenia trzech „skrzydeł” (w pierwotnej wersji planowane było jedno wysokie „skrzydło” i dwa mniejsze, nisko rozłożone nad wejściem, teraz będą one zajmować w miarę podobną powierzchnię). Chodziło o uzyskanie w całym obiekcie bardziej spójnego wyglądu i efektu wzajemnego uzupełniania się obu części budynku, uniknięcie zdecydowanego kontrastu nowego skrzydła ze starym. Zmieniono też projekt kolorystyczny – całość utrzymana będzie w tonacji brązów i zgaszonego pomarańczu (pierwotnie dachy miały być granatowe, a elewacja hotelu grafitowoniebieska). - Ta ostatnia zmiana jest efektem systematycznego wprowadzania przez spółkę Interferie jednolitej kolorystyki w naszych obiektach. Wprawdzie zarządzamy różnymi obiektami, od ośrodków wypoczynkowych po hotele, to jednak wszystkie one wchodzą w skład jednej sieci. Odpowiednia kolorystyka budynków, bazująca na barwach obowiązujących w Systemie Identyfikacji Wizualnej, pozwoli budować spójny wizerunek marki – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE. - Będzie to także ułatwienie dla klientów, którzy dzięki temu łatwiej kojarzyć będą ośrodki Interferii.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “„Malachit” i „Chalkozyn” z nowym wyglądem

  1. trzeba pamiętać, że to będą obiekty modernizowane a nie budowane od nowa, widocznie tylko tyle można było wykrzesać z tych „brył”, żeby je trochę unowocześnić, ale przyznam szczerze że też mi się nie podobają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *