W dwóch z 11 kamienic, będących częścią spektakularnego projektu rewitalizacyjnego Kwartał Dworcowa w centrum Katowic, powstanie hotel Tribute Portfolio sieci Marriott. Projekt wnętrz, za który odpowiada pracownia Tremend, bazować będzie na harmonijnym zestawieniu czterech elementów natury: drewna, ziemi, wody i ognia, przejawiających się zarówno w kolorystyce, jak i doborze materiałów wykończeniowych.

Według planów inwestora – Grupy Epione z Katowic – inwestycja ma zostać ukończona w 2027 r. Tribute Portfolio zajmie przestrzeń dwóch połączonych budynków – neoklasycystycznej kamienicy z lat 50. XIX wieku oraz neomodernistycznego budynku z początku XX w. W skład przestrzeni hotelowej wejdzie również wewnętrzny dziedziniec.
– W naszej koncepcji projektowej założyliśmy, że wnętrza hotelu będą zarówno przestrzeniami wielofunkcyjnymi, jak i elastycznymi, łatwo dostosowującymi się do różnych form użytkowania. Będą przyjazne człowiekowi, a przy tym powiązane z lokalną tradycją i społecznością. Ważne dla nas było również uwzględnienie potrzeb podróżnych i mieszkańców miasta poszukujących hotelu w segmencie wellness – mówi Magdalena Federowicz-Boule, architektka, CEO pracowni Tremend.
– Przestrzeni patronować będzie stylistyczny minimalizm, polegający na bardzo selektywnym i przemyślanym doborze użytych we wnętrzach elementów. Prostota w największym stopniu sprzyja odpoczynkowi i regeneracji. Lobby, pierwsza przestrzeń, w której znajdzie się podróżny, zbuduje kontrast między wnętrzem a światem zewnętrznym, korzystając z naturalnej kolorystyki, organicznych form i elementów roślinnych. Stylistyczną narrację zapoczątkowaną w lobby kontynuować będzie foyer. Dziedziniec wypełniony będzie zielenią, a dzięki szklanemu dachowi otwarty też na otoczenie. Tremend uwzględnił historyczny charakter kamienic. Wszystkie zabytkowe elementy i przestrzenie objęte ochroną konserwatorską zostaną poddane renowacji, zachowując lub odwzorowując oryginalny wygląd. W ten sposób w spójnie zaprojektowanym wnętrzu powstać ma harmonia tradycji i nowoczesności. Poprzez miks lokalnej tradycji, designu, nowych technologii i zrównoważonych praktyk powstać ma nowoczesna przestrzeń, pozytywnie wpływająca na samopoczucie gości.
Dodaj komentarz