Projekt Gastronomia na Obcasach – Teatr Szkoła Kulinarna, Poznań, MTP, Gastro Trendy 2011, 12-15.09.2011

Wspólnie wyznaczymy drogę do osiągnięcia znaczącej pozycji Kobiet w rozwoju polskiej gastronomii w kraju i na świecie.

 

Po raz pierwszy w Polsce, podczas poznańskich targów Gastro Trendy w dniach 12-15 września 2011, będzie miał miejsce niezwykły projekt „Gastronomia na Obcasach - Teatr Szkoła Kulinarna”. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno wszystkie kobiety związane zawodowo z branżą gastronomiczną., jak również te, które lubią gotować i rozważają karierę w tej branży. W specjalnie zaprojektowanej szkole kulinarnej o powierzchni 120 m2 odbędą się kulinarne warsztaty, pokazy, prelekcje i spotkania z autorami książek kulinarnych. Ideą Projektu jest propagowanie różnych form edukacji ułatwiających osiągnięcie zawodowej satysfakcji i sukcesu. Przez cztery dni targowe będzie można się spotkać i gotować z prawdziwymi pasjonatami tej profesji m.in. Kurtem Schellerem, Arletą Żynel, Ernestem Jagodzińskim, Hanną Szymanderską czy Sebastianem Krauzowiczem. Tematyka pokazów nawiązywać będzie do czynników składających się na tzw. PIRAMIDĘ ROZWOJU ZAWODOWEGO KOBIETY POLSKIEJ GASTRONOMII. Każdy dzień targowy poświęcony będzie jednemu z jej poziomów:

 

Dzień 1. NARODOWOŚĆ I TRADYCJA – czyli dzień poświęcony KUCHNI POLSKIEJ. Tego dnia odbędą się warsztaty poświęcone naszym narodowym potrawom oraz spotkanie z autorką książek kulinarnych – Hanną Szymanderską, która swoją twórczość poświęciła szerzeniu wiedzy na temat naszej kulinarnej historii i tradycji. Tego dnia warsztaty poprowadzą Panie – szefowe kuchni, których pasją jest odkrywanie smaków naszego kulinarnego dziedzictwa. Postaramy się udowodnić, że znajomość oraz kultywowanie narodowej tradycji jest najmodniejszym i obowiązującym w Europie trendem kulinarnym. Tym sposobem zaakcentujemy również nasz udział w propagowaniu Polski podczas jej Przewodnictwa w Unii Europejskiej.

 

Dzień 2. ŚWIADOMA SWOJEJ KOBIECOŚCI – dzień poświęcony niezwykłym kobietom, które osiągnęły sukces w branży gastronomicznej w kraju i na świecie. Godzinne warsztaty kulinarne zostaną zadedykowane każdej z naszych prelegentek, sięgniemy również po przepisy słynnych kucharek, które dzięki swojej pasji i determinacji osiągnęły zawodowy sukces i międzynarodową sławę, a jednocześnie czerpią ze swojej pracy wielką satysfakcję.

 

DZIEŃ 3. EDUKACJA I PODRÓŻE KULINARNE – tego dnia pod hasłem programu UE „Uczenie się przez całe życie” postaramy się potwierdzić naszym uczestnikom, że na naukę i rozwój swoich kulinarnych fascynacji zawsze jest czas. Zaprezentujemy formy zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności poprzez korzystanie z ofert szkół kulinarnych, po podróże kulinarne organizowane przez instytucje szkolące, jak i udział w międzynarodowych konkursach kulinarnych, które umożliwiają wymianę doświadczeń i zawieranie międzynarodowych kontaktów. Specjalni goście z zagranicy podzielą się swoimi umiejętnościami i życiową filozofią.

 

DZIEŃ 4. SAMOREALIZACJA I PASJA – w zgodzie z postępem i innowacyjnością, która nie omija naszej branży podczas ostatnich dni pokazów zaprezentujemy kuchnię na miarę XXI wieku. Najnowocześniejszy sprzęt stosowany w wysokiej klasy zakładach gastronomicznych, jak również najnowsze kulinarne technologie – oto bohaterowie ostatniego dnia pokazów. Zachęcimy uczestników do przygotowania potraw stosując metodę sous vide czy urządzenia i produkty wykorzystywane w kuchni molekularnej. Tego dnia przedstawimy również projekt interaktywnych restauracji. Dokładny program warsztatów wraz z prezentacją sylwetek prelegentów będzie dostępny od sierpnia na stronie www.gastrotrendy.pl , www.papaja.pl oraz na profilu Facebook: Gastronomia na Obcasach i Kobiety Polskiej Gastronomii. Od tego momentu będą również przyjmowane zapisy na poszczególne warsztaty. „Zapraszam wszystkie Panie, które czują w sobie chęć i potencjał do współorganizowania niniejszego Projektu. Poszukujemy ambitnych, otwartych na ludzi i pełnych pasji kucharskich trenerek - prelegentek, koniecznie zawodowo związanych z lokalem gastronomicznym” - mówi Joanna Ochniak – organizatorka Projektu - Zapraszam również do udziału wszystkie firmy związane z branżą HoReCa.Zachęcam do wspierania Projektu propagującego EDUKACJĘ i DOSKONALENIE ZAWODOWE oraz KOBIETY. Wspólnie dążyć będziemy do uplasowania pozytywnego wizerunku polskiej gastronomii na świecie!” „Gastronomia na Obcasach” jest inicjatywą na rzecz wszystkich kobiet pracujących w branży gastronomicznej: właścicielek lokali gastronomicznych, hoteli, szefowych kuchni, managerek, właścicielek oraz przedstawicielek firm z branży HoReCa i FMCG, ekspertek kulinarnych, nauczycielek przedmiotów zawodowych, przedstawicielek mediów branżowych, autorek książek. Celem „Gastronomii na Obcasach” jest integracja środowiska na rzecz rozwoju zawodowego Kobiet poprzez: wymianę doświadczeń, profesjonalne doradztwo, organizację inspirujących podróży kulinarnych po całym świecie, pomoc w udziale w konkursach międzynarodowych oraz promowanie ich osiągnieć oraz sukcesów zawodowych. Pomagając kobietom korzystamy również z doświadczenia zawodowego mężczyzn zarówno z kraju, jak i z zagranicy. „Gastronomia na Obcasach ” realizuje w Polsce założenia i idee światowej inicjatywy Women in WACS (tłumacz. Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Społeczności Kucharskiej ).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *