Qubus Hotel gości uczestników Mistrzostw Świata w Płukaniu Złota

W dniach 20 - 28 sierpnia w Złotoryi odbędą się Mistrzostwa Świata w Płukaniu Złota - jedna z najciekawszych imprez tego lata na Dolnym Śląsku. Bazę noclegową zapewnia m.in. Qubus Hotel.

Zawody w płukaniu złota - zwane popularnie "Płuczkami" - odbywają się w Złotoryi corocznie, jednak impreza tej rangi gościła tu wcześniej tylko raz - w roku 2000. Całość organizuje Polskie Bractwo Kopaczy Złota, kultywujące tradycję związaną z wydobyciem złota w tym regionie.

W programie imprezy - oprócz zawodów i atrakcji związanych z płukaniem złota - znalazły się również pokazy, koncerty i konkursy dla najmłodszych. Gwiazdami będą zespoły T.Love oraz Czesław Śpiewa.

- Każdy może próbować swych sił w płukaniu złota - opowiada Teresa Obora, dyrektor Qubus Hotel Złotoryja. - "Płuczki" od dawna przyciągają do Złotoryi turystów, to również świetny pomysł na udany rodzinny wyjazd - dodaje.

Hotel stanowi jedną z baz noclegowych dla zawodników imprezy. Jak twierdzi Teresa Obora, sieć Qubus Hotel ma doświadczenie w przypadku tego typu imprez. - Ostatnio w legnickim Qubusie zatrzymała się piłkarska Reprezentacja Polski, hotel będzie również partnerem podczas Mistrzostw Świata w Łucznictwie - dodaje.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata w Płukaniu Złota na stronie www.zlotoryja2011.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Qubus Hotel gości uczestników Mistrzostw Świata w Płukaniu Złota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *