IX Memoriał Huberta Wagnera i angelo Hotel Katowice

Katowice, 23 sierpnia 2011r. – angelo Hotel Katowice dzięki swojej lokalizacji oraz międzynarodowemu standardowi jest coraz częściej wybierany przez organizatorów imprez sportowych. W najbliższych dniach będzie gościć organizatorów, uczestników i kibiców prestiżowego IX Memoriału Huberta Wagnera.

IX Memoriał Huberta Wagnera to jeden z najważniejszych turniejów siatkarskich na świecie. Zgodnie z tradycją co roku odbywa się w innym polskim mieście. W tym roku organizatorzy, Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, postawili na Śląsk - katowicką halę sportową Spodek oraz angelo Hotel Katowice. W weekend 26 - 28 sierpnia o puchar będą walczyć 4 drużyny, w tym trzy z pierwszej dziesiątki rankingu FIVB: Rosja – 2 miejsce, Włochy – 4, Polska – 8. Czwarty zespół z Czech zajmuje 17 pozycję. Wśród gwiazd światowej siatkówki na hali w Spodku będzie można zobaczyć m.in. Maksima Michajłowa z Rosji - najlepszego gracza Ligi Światowej 2011, Dmitrija Muserskiego – najlepszego serwującego czy Bartosza Kurka – najlepiej punktującego gracza. Turniej będzie niezwykle emocjonującym wydarzeniem sportowym i rozgrzewką przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.
Podczas tegorocznego Memoriału drużyny oraz organizatorzy będą korzystać z udogodnień design hotelu angelo Katowice.

„Jesteśmy hotelem biznesowo-konferencyjnym, ale powinniśmy dopisać sobie również określenie <sportowy>. Ze względu na bliskość Spodka od samego początku nastawialiśmy się na współpracę z organizatorami imprez sportowych. W tym roku gościliśmy już siatkarzy podczas rozgrywek eliminacyjnych do Ligi Światowej, koszykarki w czasie EuroBasket 2011 i kolarzy Tour de Pologne. Cieszymy się, że również organizatorzy Memoriału Wagnera obdarzyli nas zaufaniem.” – z entuzjazmem mówi Tomasz Piórkowski, General Manager angelo Hotel Katowice.

Z kolei Jerzy Mróz, Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, przyznaje: „Zdecydowaliśmy się na hotel angelo Katowice, ponieważ oferuje on przede wszystkim wysoki standard. Do tego – znakomita lokalizacja i bardzo miła obsługa”.

angelo Hotel Katowice jest hotelem w 100% przystosowanym do obsługi tak wymagających gości, jakimi są sportowcy. W pokojach wygodne łóżka o długości 210 cm, klimatyzacja oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego room service’u zapewniają odpowiedni komfort odpoczynku, doskonała i zdrowa kuchnia serwowana w restauracji Sunlight gwarantuje regenerację sił, a profesjonalna obsługa pozwalają na relaks i koncentrację na sportowych wyzwaniach.

Prawidłowa dieta podczas sportowych turniejów jest niezwykle ważna, a jej zbilansowanie wymaga wielu przygotowań. Potwierdza to Piotr Nadolski, szef kuchni angelo Hotel Katowice:
„W profesjonalnym sporcie zawodnicy często mają indywidualnie ustalane diety, dlatego przy komponowaniu dla nich menu dostosowujemy się do wskazówek trenera i dietetyka. Podczas turnieju szczególnie ważne jest uzupełnienie węglowodanów i białka dla odbudowy tkanek mięśniowych. Znaczące jest również zastąpienie cukrów złożonych prostymi, gdyż te są szybciej trawione podczas aktywności fizycznej. Każdego dnia siatkarze otrzymają różnorodne potrawy z makaronami i świeżymi warzywami, ułatwiającymi przyswajanie wartości odżywczych, i oczywiście dużą ilość płynów.”

angelo Hotel Katowice już od 23.08 gości organizatorów, a od 24.08 uczestników IX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. „Zależy nam na spełnieniu wszystkich wymagań organizatorów i zaprezentowaniu naszego międzynarodowego standardu. Współpraca z organizatorami Memoriału Wagnera to dla nas wyróżnienie.” – dodaje Tomasz Piórkowski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “IX Memoriał Huberta Wagnera i angelo Hotel Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *