Konferencje w hotelach Scandic – w zgodzie z naturą

Skandynawska sieć hoteli działająca w  Polsce wykorzystuje unikalne i praktyczne rozwiązania proekologiczne. Dlatego też organizowanie konferencji i przyjęć w hotelach Scandic przyczynia się do ochrony środowiska.

Scandic to najbardziej ekologiczna sieć hoteli na świecie. Umożliwia wszystkim grupom klientów dbanie o środowisko – również pomysłodawcom i organizatorom różnego rodzaju wydarzeń. Dzięki temu klienci, którzy zdecydują się na organizację konferencji w hotelach tej sieci, dbają o bezpieczeństwo i zdrowe odżywianie uczestników, a także przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Jakość konferencji w Scandic to nie tylko dbałość o środowisko ale przede wszystkim techniczna jakość spotkań – wszystkie sale hoteli Scandic są w pełni przygotowane do profesjonalnej obsługi różnego typu konferencji, przyjęć czy uroczystości.

Na spotkaniach, zamiast wody butelkowanej, podawana jest woda przefiltrowana i  schłodzona. To także ogranicza emisję dwutlenku węgla. Gościom oferuje się specjalną kawę z ekologicznych upraw, na których nie używa się pestycydów, herbicydów ani sztucznych nawozów. Taka kawa oznaczona jest znakiem Fairtrade, który świadczy o tym, że produkt powstał w ramach zasad Sprawiedliwego Handlu. Polega on na tym, że płaci się uczciwą cenę za produkty. Dzięki temu osoby uprawiające kawę otrzymują sprawiedliwą  płacę i odpowiednie warunki socjalne. Ponadto w relacjach handlowych przestrzegana jest uczciwość i szacunek.

Każdy z organizatorów konferencji, używając specjalnego kalkulatora, może wyliczyć ekologiczne korzyści z tytułu organizacji spotkania:
http://www.scandic-campaign.com/livereport/?lang=en&epslanguage=en.

Propozycje potraw to swoiste ,,bomby energetyczne’’ ułatwiające gościom aktywny udział w szkoleniu czy konferencji. Menu dla hoteli sieci Scandic opracował brytyjski szef kuchni Jamie Oliver. Dla gości przygotowano owocowe batony z bogactwem różnorodnych składników, sałatki owocowe, które można skomponować według własnego pomysłu, zupy z różnymi dodatkami do wyboru oraz wieczorne menu inspirowane włoską kuchnią. Nowy koncept konferencyjny dotyczy również wyglądu sal konferencyjnych oraz materiałów w nich umieszczanych, tak aby zachowana była całkowita spójnośc charakteru spotkań. W Polsce jako pierwszy wprowadził koncept hotel Scandic Gdańsk.

Scandic wspólnie z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne, gośćmi hotelowymi i pracownikami opracował Standard Scandic w Zakresie Dostępności. Zawiera on 93 punkty, które muszą być spełnione, aby osoby niepełnosprawne miały możliwie łatwy dostęp do wszystkich usług hoteli, w tym także swobodny udział w konferencjach i pozostałych imprezach. W każdym hotelu Scandic stale dyżuruje osoba przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy.

Przygotowana została specjalna oferta konferencyjna (obejmuje okres od 1 października 2011 do 4 maja 2012 r), w ramach której uczestnicy poczęstowani zostaną kawą powitalną Fairtrade. Wszystkie szczegóły dostępne są w Scandic Gdańsk i Scandic Wrocław.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *