PURO Hotel nominowany do European Hotel Design Awards

Wrocławski PURO Hotel – pierwszy inteligentny hotel w Polsce, został nominowany do nagrody w prestiżowym konkursie European Hotel Design Awards. PURO Hotel jest jedynym obiektem nominowanym z Polski. Znalazł się on w gronie takich prestiżowych projektów jak Sofitel Vienna Stephansdom z Wiednia oraz trzech londyńskich hoteli - Hotel Verta, Mint Hotel Tower of London i W London. PURO Hotel walczy o nagrodę w kategorii Newbuild przyznawaną za projekt architektoniczny nowopowstałych obiektów.

 

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie projekty, które zostały zrealizowane w okresie pomiędzy
27 maja 2010 roku a 27 maja 2011 roku. Do nagrody nominowane zostały hotele, które oferowały innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania przestrzeni i użytych materiałów. Przy wstępnej selekcji sędziowie oceniali również wyjątkowość, niepowtarzalność oraz funkcjonalność obiektu,
a także udogodnienia mające na celu poprawę komfortu pobytu.

Wyjątkowe miejsce

Wrocławski PURO Hotel otrzymał tę nominację nie bez powodu. To pierwszy inteligentny hotel
w Polsce, w którym innowacyjne rozwiązania zaskakują gości już od wejścia. Tradycyjne hotelowe lobby zostało zaprojektowane jako komfortowa przestrzeń nie tylko do wypoczynku, ale także
do pracy.

Wnętrza hotelu PURO we Wrocławiu zaprojektowała uznana i wielokrotnie nagradzana brytyjska agencja Blacksheep, która realizuje oryginalne projekty architektoniczne i aranżacji wnętrz w obiektach usługowych, restauracyjnych, hotelowych oraz handlowych na całym świecie. We wrocławskim hotelu PURO projektanci Blacksheep połączyli najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z ponadczasową elegancją, wysmakowanym i ciepłym wystrojem wnętrza.


Wiele z rozwiązań zastosowanych w tym obiekcie to innowacyjne i dotychczas niespotykane w polskich hotelach udogodnienia, które miały ogromny wpływ na przyznanie nominacji.


„Sama nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie. Z dumą reprezentujemy polską branżę hotelarską w walce o tę prestiżową nagrodę. Cały zespół PURO  włożył mnóstwo pracy w realizację projektu. Naszym celem było wkomponowanie nowoczesnego budynku w otoczenie, a przede wszystkim zaspokojenie potrzeb podróżnych. Teraz, kiedy cel został osiągnięty, najważniejsze dla nas są wszystkie pozytywne opinie naszych gości oraz to, że hotel spotkał się z uznaniem jurorów Eurpean Hotel Design Awards.” – powiedział Rune Askevold, Prezes Zarządu PURO Hotels
Sp. z o.o.


Prestiżowy konkurs, wyjątkowa nominacja

European Hotel Design Awards to nagrody przyznawane najbardziej wyjątkowym, nowym projektom hotelarskim, w trzynastu różnych kategoriach.

Jury złożone z szesnastu ekspertów z dziedziny architektury i hotelarstwa ocenia nie tylko twórczą doskonałość, ale także rentowność projektu – racjonalne wykorzystanie budżetu przeznaczonego
na budowę. Wszystkie obiekty muszą być wyjątkowe pod względem projektu, funkcjonalności i w pełni odpowiadać na potrzeby klientów.

W gronie szesnastu jurorów tegorocznej edycji European Hotel Design Awards, znaleźli się między innymi: Guy Dittrich - pisarz, znany konsultant hotelarski i niezależny komentator rynku hotelarskiego, Matt Turner – redaktor Sleeper Magazine, Simon Ford – VP Global Brand Standards IHG plc, Celia Geyer - Senior Director of Architecture, Europe – Hilton Worldwide .

Nagrody zostaną przyznane podczas międzynarodowego święta europejskiego projektowania, architektury i doskonałości rozwoju, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2011 roku w hotelu Park Plaza, Westminster Bridge w Londynie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *