Dometic Group świętuje wyprodukowanie 10-milionowej lodówki absorpcyjnej

Dometic Group z dumą i radością świętuje wyprodukowanie w fabryce w Siegen (Niemcy) 10-milionowej lodówki absorpcyjnej. Ogromną skalę sukcesu niech zilustruje fakt, że gdyby ustawić je w jednym rzędzie, ich sznur rozciągałby się przez całą Europę: od Sztokholmu, przez Siegen, aż po Lizbonę.


„Jubileuszowa” 10-milionowa lodówka została wyprodukowana jako unikatowy model miniBaru HiPro 4000, ozdobiony kryształami Svarowskiego, a jej „zejście z taśmy” było obserwowane przez wielu znakomitych gości.

Te wyjątkowo ciche urządzenia, stworzone w latach 70. ubiegłego wieku, nie tylko niezawodnie służą użytkownikom już od kilku dekad, ale są także nieustannie udoskonalane.

Ich początki sięgają 1923 roku, kiedy to dwóch studentów ze Szwecji opracowało unikatową, bezgłośną technologię absorpcyjną będącą rozwiązaniem bazowym dla produkcji dzisiejszych lodówek Dometic.

Sukces związany z produkcją bezgłośnego sprzętu chłodniczego sprawił, że każdego dnia średnio dwa hotele na świecie są wyposażane w miniBary z Siegen, a każdy produkowany pojazd rekreacyjny posiada w swoim wyposażeniu przynajmniej jedno urządzenie firmy Dometic. Najczęściej są to właśnie lodówki z Siegen.  

Jak podkreśla Joachim Kinscher, wiceprezes wykonawczy Dometic Group i dyrektor zarządzający fabryką w Siegen: „10 milionów lodówek to nasz ogromny sukces, ale to dopiero początek dalszego rozwoju. Już dzisiaj sprzedajemy nasze produkty w ponad 100 krajach”.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *